Онищенко: Тимошенко не цікавлять чужі проблеми, тому натиснути на неї нереально
Позафракційний нардеп Олександр Онищенко розповів, що був комунікатором між президентом України Петром Порошенком і лідером "Батьківщини" Юлією Тимошенко.
Натиснути на лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко нереально, сказав позафракційний нардеп Олександр Онищенко в інтерв'ю ТСН, яке вийшло 18 березня.
За словами Онищенка, його конфлікт із президентом Петром Порошенком виник через підозри глави держави, що нардеп фінансує лідера "Батьківщини".
"У мене не було конфліктів через гроші чи ще щось. Просто на той період я був комунікатором між Порошенком і Тимошенко. Конфлікт почався, коли на мене відкрили кримінальну справу, після місцевих виборів – кінець 2015 року. У мене на окрузі Тимошенко набрала максимальну кількість голосів. Петру Олексійовичу це дуже не сподобалося. Він думав, що я її фінансую. І завжди говорив мені цього не робити. Я й так ніколи не фінансував Тимошенко. Але бачу, чому у неї такі результати. Пояснював йому, що результати Тимошенко поліпшуються, тому що його результати падають, люди перестали його любити", – розповів нардеп.
За словами Онищенка, нардепи від БПП Ігор Кононенко і Сергій Березенко переконували президента, що він допомагає Тимошенко.
"У травні місяці хотіли створити коаліцію. І під час спроби втягнути туди Тимошенко, вона відповіла: "Якщо я буду в коаліції з такими, як Порошенко і Яценюк (лідер "Народного фронту", екс-прем'єр Арсеній Яценюк. – "ГОРДОН"), у мене не буде ніякого майбутнього". На неї намагалися натиснути моїми кримінальними справами. Але її не цікавлять чужі проблеми, тому натиснути на Юлію Володимирівну нереально", – зазначив він.
Онищенко фігурує у справі про зловживання під час реалізації газу, видобутого за участю компанії "Укргазвидобування". За даними слідства, державі було завдано збитків на суму приблизно 3 млрд грн. Слідство встановило причетність до незаконної схеми 29 осіб, зокрема Онищенка.
За інформацією Генеральної прокуратури, нардеп покинув Україну 2 липня 2016 року.
5 липня того ж року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до відповідальності, затримання та арешт Онищенка. Сам він відмовився бути присутнім на засіданні парламенту, заявивши, що його "підставили і кинули".
29 липня політик повідомив, що перебуває в Лондоні й готовий відстоювати свою правоту в британському суді.
У грудні Онищенко розповів у інтерв'ю виданню "Страна", що за дорученням Адміністрації Президента скуповував голоси у Верховній Раді, "торгувався і організовував комерційні голосування" на користь Порошенка. Онищенко також зазначив, що протягом року записував свої розмови з Порошенком і його оточенням на диктофон у наручному годиннику, а наприкінці листопада передав аудіозаписи спецслужбам США.
Президент України стверджував, що нічого не чув про плівки Онищенка.
18 грудня 2017 року Солом'янський районний суд Києва дозволив проводити заочне розслідування у справі Онищенка.
У січні 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України звернулися до влади Іспанії й Німеччини з проханням про екстрадицію політика.
5 березня Онищенку вручили нову підозру.