ОП про ухвалення Радою "судових" законів Зеленського: Натовпи старої політики не здатні на такі рішення G

В Офісі президента вважають, що ніхто з попередників Зеленського не міг домогтися перезапуску ВККС і очищення ВРП
Фото: radiosvoboda.org

Радник керівника Офісу президента Андрія Єрмака Михайло Подоляк вважає ухвалення Верховною Радою законів про судову реформу "ледь не головною подією" всього політичного сезону.

Про це він заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" 14 липня.

"Верховна Рада проголосувала закон про судову реформу в максимально оптимальному форматі. 259 голосів за. Крім, зрозуміло, "Європейської солідарності", "Опозиційної платформи – За життя" і "Батьківщини", яким точно що гірше, то краще. Сьогодні, до речі, добре видно, наскільки важливою для розвитку України була електоральна революція, що відбулася 2019 року", – заявив він.

На думку Подоляка, тепер "уперше за всі роки незалежності" в Україні буде забезпечено реальну судову реформу, "не перетасування "ручних" суддів, не розстановка по всій суддівській вертикалі потрібних людей, а дійсно оновлення всієї судової системи".

"Чистота суддів, їхній професіоналізм та робота за законом і в інтересах суспільства, а не в інтересах замовників – тільки це забезпечить реальний прогрес України", – додав Подоляк.

Він вважає, що ухвалені сьогодні Верховною Радою закони про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів і про очищення Вищої ради правосуддя "були неможливі за часів будь-якого іншого президента України".

"Ніхто з опонентів чинного президента точно не зважився б на такі рішення. Їм банально не вистачало волі. Тому що це і є повний демонтаж корупції в судовій системі. Петро Олексійович, Юлія Володимирівна, Віктор Володимирович, Юрій Анатолійович і всі інші натовпи старої політики просто не здатні за своєю природою на такі сильні й чесні рішення, це проти їхньої природи. Деякі критики ухвалених законів зараз говорять про їх нібито неконституційність. Але це лише риторика. Усіх конституційних правил чітко дотримано, а головне – забезпечено головний конституційний зміст: держава відповідальна за справедливість і за верховенство права в Україні. Тепер це – на 100%", – резюмував Подоляк.

Контекст:

Верховна Рада на засіданні 14 липня ухвалила в цілому два з трьох "судових" законопроєктів, які ініціював президент України в лютому: №5068, який передбачає створення етичної ради ВРП, і №5069, який передбачає введення адміністративної відповідальності (штрафів) за невиконання законних вимог інспектора Вищої ради правосуддя.

Крім цих двох проєктів законів, Зеленський подавав до Ради законопроєкт №5069 "Про внесення змін до ст. 188&³3;&³2; Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя". Цей проєкт може обмежити повноваження Окружного адмінсуду Києва, але поки його Рада не розглядала.