Опитування засвідчило зростання довіри українців до Зеленського. Соціолог пояснив причину

Рівень довіри українців до президента України Володимира Зеленського зріс до 69%. Про це свідчить всеукраїнське опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), результати якого опублікували 27 березня.
Не довіряють Зеленському 28% опитаних, ще 3% – не визначилися.
Порівняно з результатами опитування КМІС у період із 14 лютого до 4 березня рівень довіри до президента України зріс ще на два відсоткові пункти.
На думку виконавчого директора КМІС Антона Грушецького, висока довіра до Зеленського насамперед зумовлена сприйняттям його "як президента й виразника інтересів України й українців", і меншою мірою може йтися про симпатії на особистісному рівні, як до людини чи політика.
"Українці усвідомлюють екзистенційну загрозу з боку Росії та росіян, і саме опір безжалісному ворогу є пріоритетом номер один", – сказав він.

Найбільшу довіру до Зеленського висловили в центрі України, а найбільшу недовіру – на заході.
Соціологічне дослідження проводили із 12-го до 22 березня методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів у всіх підконтрольних українській владі регіонах. Опитали 1326 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,5%.
Контекст:
Зеленський став президентом України 2019 року. До цього він був актором і продюсером, очолював студію "Квартал 95". На президентських виборах, які відбулися 31 березня 2019 року, за Зеленського проголосувало 30,24% виборців, за його опонента, п'ятого президента України Петра Порошенка, – 15,95%. Вони вийшли у другий тур. У другому турі, який відбувся 21 квітня, за Зеленського проголосувало 73,22% українців, за Порошенка – 24,45%.
Чергові президентські вибори в Україні мали відбутися навесні 2024 року. Однак у ст. 19 закону України про правовий режим воєнного стану вказано, що в умовах воєнного стану (цей режим в Україні діє із 24 лютого 2022 року) заборонено проводити президентські й парламентські вибори.