"Опозиційна платформа – За життя" заявила про порушення на окрузі №46 у Донецькій області
На дільницях в окрузі із центром у Бахмуті Донецької області зафіксували видання двох бюлетенів одній людині, одну дільницю знеструмили, коли намагалися зняти камери відеоспостереження, на двох дільницях у списки занесли одну й ту саму адресу, а в психоневрологічному інтернаті в кабінку з виборцем заходили сторонні, заявили у партії "Опозиційна платформа – За життя".
Станом на 13.30 на виборчому окрузі №46 у Донецькій області було зафіксовано низку порушень, заявили у партії "Опозиційна платформа – За життя".
Згідно з опублікованими пресслужбою даними, у Бахмуті на дільниці №140650 спостерігачі виявили факт видання одній людині двох бюлетенів. Дівчина, яка намагалася проголосувати двічі, переконувала, що хотіла висловити політичну позицію свого батька, який нібито не зміг з'явитися на виборчу дільницю.
На дільниці №140613 спостерігачам намагалися перешкодити встановити камери відеофіксації і знеструмили будівлю дільниці. Для вирішення проблеми використали автономний генератор.
Представники партії заявили про масову спробу фальсифікації на дільницях №140625 і №140627: у списки занесено одну й ту саму адресу, за якою розташований багатоквартирний будинок на вулиці Ювілейній. Також у Бахмуті було помічено автомобілі, які розвозять виборців-карусельників, приблизно 10 машин виїхало з території автопарку, що належить перевізнику-монополісту в райцентрі, стверджують у "платформі".
На виборчій дільниці №140058, до якої належить село Весела Долина і Бахмутський психоневрологічний інтернат, спостерігали випадки, коли в кабінку разом із виборцем заходили сторонні особи, зазначили партійці.
20 липня у смт Зарічне Лиманського району на дільниці №141124 члени виборчої комісії займалися складанням і підписанням протоколів до закінчення голосування – о 10.00, у день виборів ситуація повторилася у смт Ярова на дільниці №141131, заявили в політичній силі. За фактом порушень було викликано наряд поліції.
21 липня українці голосують на дострокових виборах до Верховної Ради. Усі виборчі дільниці працюють у штатному режимі.
Вибори відбуваються за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).
ЦВК зареєструвала списки 22 партій (усього 2746 кандидатів) і 3085 кандидатів у мажоритарних округах.