ПАРЄ про недоліки виборчої кампанії в Україні: підкуп, надлишок кандидатів та олігархічні ЗМІ
Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи стурбована повідомленнями про створення системи підкупу виборців деякими кандидатами у президенти України.
Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи вважає головними недоліками виборчої кампанії в Україні надлишок кандидатів на пост президента, спроби підкупу виборців і несумлінну роботу ЗМІ, підконтрольних олігархам. Про це йдеться в заяві делегації, опублікованій 8 березня на сайті ПАРЄ.
Делегати вважають, що занадто велика кількість кандидатів та їхніх спостерігачів на виборчих дільницях "може завадити безперешкодному проведенню голосування і призвести до матеріально-технічних проблем у день виборів".
Делегація також висловила жаль, що в Україні обмежено свободу слова: "Засоби масової інформації, які переважно належать олігархам, замість збалансованого висвітлення передвиборчої кампанії, виступають як канали зв'язків із громадськістю для окремих кандидатів".
Крім того, ПАРЄ висловила стурбованість заявами "про інтенсивні зусилля зі створення системи підкупу виборців кандидатами у президенти України". Делегація підкреслила необхідність "повної прозорості у фінансуванні виборчої кампанії усіма кандидатами".
Делегація ПАРЄ вказала, що в політичній риториці деяких кандидатів "немає посилань на реальні програми", що заважає виборцям зробити свідомий вибір, а також висловила жаль у зв'язку з недостатньою представленістю жінок у списку кандидатів у президенти (серед 39 кандидатів чотири жінки).
У ПАРЄ вказали на професійність української Центральної виборчої комісії, яка, на думку делегації, добре підготувала вибори, а також зусилля, "вжиті українською владою для проведення справжнього виборчого процесу". Делегати закликали Київ "і далі діяти згідно з європейськими стандартами і передовою практикою".
Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. На посаду президента претендує 39 кандидатів.