Партія "Відродження" передала дитячому омбудсмену понад 50 тис. підписів на підтримку законопроекту щодо соціального захисту сімей із дітьми
У політичній силі впевнені, що проект закону, який повертає безкоштовне харчування в молодших класах і безкоштовний проїзд для дітей, необхідно розглядати в Раді як невідкладний. Про це представники "Відродження" говорили на зустрічі з уповноваженим президента з прав дитини Миколою Кулебою.
24 січня перший заступник голови "Відродження" Володимир Пилипенко і народний депутат від депутатської групи цієї партії Андрій Шипко на зустрічі з уповноваженим президента з прав дитини Миколою Кулебою передали йому 52 тис. підписів українців на підтримку законопроекту №6063-д, спрямованого на посилення соціального захисту сімей із дітьми, повідомляє сайт політичної сили.
Представники партії звернулися до Кулеби з проханням донести важливість законопроекту президенту України, аби той визначив його як невідкладний для голосування у Верховній Раді. Вони підкреслили, що проект закону відновлює державну політику з питань захисту дитинства, яку Кабінет Міністрів скасував понад три роки тому.
"Я був категорично проти урізання соціальних гарантій для дітей, проведеного в рамках економії бюджету. І я неодноразово звертався з цього приводу до прем'єр-міністра. Торік президент підписав зміни до закону "Про національну безпеку", і туди ми також внесли питання безпеки дітей. Ваш законопроект теж стосується проблем дитячої безпеки і пропонує шляхи їх вирішення. Чи може бути ефективною освіта, якщо дитина приходить до школи голодною? Чи може дитина за таких чи інших подібних умов нормально розвиватися, бути мотивованою, зростати особистістю? Звичайно, ні. Тому в цьому питанні я є прихильником комплексного підходу і вважаю, що сьогодні необхідна спеціальна державна програма для захисту дитинства. Це, власне, і започатковує ваш проект закону. Гадаю, він здатний об'єднати сесійну залу довкола цієї ідеї", – сказав Кулеба під час зустрічі.
Пилипенко підкреслив, що дитячий омбудсмен знову звернувся до спікера парламенту, щоб законопроект занесли до порядку денного.
"Цей законопроект повертає право дитини на безкоштовне харчування у школах, принаймні в початкових класах, повертає безкоштовний проїзд для дітей у громадському транспорті. Ми хочемо запровадити спеціальні стипендії для дітей-інвалідів, для дітей із багатодітних родин, дітей учасників АТО. І мені дуже приємно, що уповноважений президента з прав дитини цілковито на нашому боці. Він сьогодні повторно звернувся до голови Верховної Ради з проханням включити цей законопроект до порядку денного. Держава має інвестувати в майбутнє – у своїх дітей", – зазначив він.
Шипко впевнений, що законопроект необхідно розглянути найближчого сесійного тижня.
"Ми сьогодні принесли 52 тисячі живих підписів громадян – з їхніми адресами, телефонами. Ці люди з усіх областей України висловились на підтримку законопроекту №6063-д. Вони щиро відгукнулися на цей посил. Бо нині будь-яка мама вам скаже, що підтримки держави не вистачить навіть на придбання однієї упаковки памперсів. У держави має бути системний підхід до захисту дитинства, до покращення соціального забезпечення дітей. Дитина і сім'я мусять бути в центрі уваги держави, тільки тоді ця держава матиме право на майбутнє. Найближчого сесійного тижня ми кардинально поставимо питання про винесення цього законопроекту на голосування в парламенті", – підкреслив нардеп.
Законопроект зареєстровано у парламенті у квітні минулого року, його подано в комітети і ще не винесено на розгляд у сесійний зал.
Зараз в Україні сума допомоги під час народження дитини становить 41 280 грн, з яких 10,3 тис. виплачують відразу, протягом наступних 36 місяців – ще по 860 грн. Законопроектом №6063-д передбачено підвищення виплат до 72,7 тис. під час народження першої дитини, 79,9 тис. грн. – під час народження другої, 87 тис. грн. – під час народження третьої і кожної наступної дитини. Одноразові виплати в такому разі зростуть до 21,4 тис., 28,5 тис. і 35,7 тис. відповідно, щомісячні виплати – до 1426 грн на місяць.
Також він передбачає збільшення розміру допомоги одиноким матерям, повернення безкоштовного харчування в школи і дитсадки, відновлення інших соціальних гарантій, скасованих Кабінетом Міністрів у 2014 році в межах економії бюджету. Співавторами законопроекту є 32 народні депутати з усіх парламентських фракцій та груп.