"Партнерство має бути взаємовигідним". Кулеба розповів, яку військову допомогу Україні хоче попросити у США
Список військової підтримки США українська влада має намір обговорювати з урахуванням російської загрози, зазначив дипломат.
"Хочу прояснити, що йдеться не лише про отримання її зі Сполучених Штатів, а й про купівлю її у США. (...) Ми хочемо, щоб партнерство працювало в обох напрямках, воно має бути взаємовигідним", – сказав Кулеба.
Він також підкреслив, що Україна сподівається стати членом НАТО, і висловив розуміння, що це "не відбувається за один день".
За словами Кулеби, в України "має бути чітка, покрокова дорожня карта" приєднання до Альянсу, і в цьому питанні може допомогти Вашингтон.
Контекст:
До Києва Блінкен прибув 5 травня. У його розкладі заплановано спілкування із президентом України Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, а також Кулебою, народними депутатами та іншими офіційними особами.
На початку березня міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, він передбачає надання українським військовослужбовцям обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю.
В оборонному бюджеті США на 2021 рік на витрати на озброєння, особовий склад, операції за кордоном та інші питання оборони передбачено $740 млрд. У документі, зокрема, передбачено додаткові санкції проти газопроводу "Північний потік – 2" і $250 млн військової допомоги Україні.
З 2014 року до грудня 2020-го США надали Україні допомогу загалом більш ніж на $4,1 млрд як у сфері безпеки, так і поза нею.
У документі "Бачення Джо Байдена відносин Америки з Україною", який оприлюднив у жовтні минулого року штаб обраного президента США, ішлося про те, що Байден має намір домагатися завершення війни на Донбасі і надаватиме Україні військову допомогу, зокрема летальною зброєю, щоб допомогти захиститися від Росії.