Парубій заявив, що 28 лютого Рада розпочне розгляд закону про мову, до якого подали понад 2,5 тис. поправок
За словами спікера Верховної Ради Андрія Парубія, розгляд у другому читанні законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної може тривати тиждень.
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив на засіданні погоджувальної ради парламенту 25 лютого, що пропонує розглянути у другому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної 28 лютого, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Ми домовлялися про те, що ледь комітет із питань культури підготує до другого читання закон про державну мову, ми перейдемо до його розгляду... І сьогодні і комітет, і юридичне управління вже закінчили розгляд... Я пропоную, щоб ми в четвер перейшли до розгляду блоку питань культури. І щоб ми в цьому блоці перейшли до розгляду цього питання. Я розумію, що розгляд триватиме певний час", – заявив Парубій.
За його словами, у документі більше ніж 2,5 тис. поправок, і його розгляд "може тривати і тиждень, і три-чотири дні".
"Але вважаю, що в четвер ми повинні розпочати його розгляд, продемонструвати бажання і волю парламенту... Вважаю, що у парламенту є обов'язок невідкладно на цій сесії розглянути закон про мову", – додав Парубій.
Із 2012 року в Україні діяв закон "Про засади державної мовної політики", авторами якого були нардепи Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов. Документ передбачав, зокрема, можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. Противники закону наголошували, що документ посилював позиції російської мови в східних регіонах країни. 28 лютого 2018 року Конституційний Суд України постановив, що ухвалення закону Колесніченка – Ківалова не відповідало процедурі розгляду законопроектів Верховною Радою.
4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. У ньому зазначено, що єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська, а "спроби запровадження в Україні офіційної двомовності всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі є діями, що спричиняють мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу". У документі визначено коло осіб, зобов'язаних вільно володіти державною мовою.