У Печерський суд не надходило клопотання про запобіжний захід для Порошенка

20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій
Фото: eurosolidarity.org

У Печерський районний суд Києва не надходило клопотання правоохоронних органів щодо обрання запобіжного заходу для п'ятого президента України, нардепа від "Європейської солідарності" Петра Порошенка. Про це "РБК-Україна" повідомив прессекретар суду Віталій Чергавий.

"У базі [суду] інформації про надходження такого клопотання немає", – сказав він.

Джерело журналістів у правоохоронних органах раніше повідомило, що 24 грудня Офіс генерального прокурора погодив клопотання про арешт Порошенка з альтернативою внесення застави 1 млрд грн.

За даними агентства, Печерський суд надав дозвіл на затримання Порошенка для доправлення на судове засідання. Цю інформацію Чергавий відмовився підтвердити чи спростувати.

"Це закрите судове засідання, це таємниця досудового розслідування, і нехай ці питання розголошує слідчий, так як він керує цими процесами", – наголосив він.

Агентство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що надіслало запити до Держбюро розслідувань та Офісу генпрокурора із проханням роз'яснити ситуацію щодо процесуальних дій у межах висунутої Порошенку підозри, але відповідей не дістало.

Контекст:

20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули в щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань (ДБР) у цій справі, але він сів в автомобіль і поїхав, а пізніше того самого дня вилетів з України.

Наразі Порошенко перебуває в закордонній поїздці. В Україну він повернеться "після запланованих міжнародних зустрічей та короткої відпустки", сказав керівник центрального штабу партії "Європейська солідарність" Олександр Турчинов.

21 грудня Порошенко записав відеозвернення, у якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України в січні.

У жовтні в межах цієї самої справи про незаконне постачання вугілля з ОРДЛО про підозру в держзраді та підтримці тероризму (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу) повідомили нардепа від "Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука.

За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн.

"Порошенко категорично відкидає обвинувачення з боку влади і вважає їх класичним зразком сфабрикованих, політично мотивованих справ і чорного піару проти політичних опонентів", – заявили в партії "Європейська солідарність".

23 грудня до ДБР замість Порошенка прийшов його адвокат і повідомив, що клопотатиме про виклик як свідка в цьому кримінальному провадженні президента України Володимира Зеленського, а також про виконання низки слідчих дій, які "викрили незаконні дії влади".

Того самого дня народні депутати із фракції "Європейська солідарність" звернулися із заявою про нібито злочин Зеленського та його оточення до Офісу генпрокурора, ДБР і Служби безпеки України. У заяві йдеться про те, що зі вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни в постачанні українським ТЕС російського вугілля, а також вугілля з тимчасово окупованих територій України.