Пекар: Фахівцям із реформ потрібно дати повноваження, а не ставити в залежність від старих бюрократів і корупціонерів G

Пекар: Тисяча фахівців із реформ – це вже досить велика кількість людей
Фото: Валерій Пекар / Facebook

Ініціатива Кабінету Міністрів набрати фахівців із реформ – це не просто добра ідея, це необхідність, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар.

Ініціатива Кабінету Міністрів набрати тисячу фахівців із реформ в Україні пов'язана з нестачею кваліфікованих кадрів у структурах державного управління, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар.

"Набрати фахівців із реформ – це не просто добра ідея, це необхідність. Проблема в тому, що зараз банально не вистачає рук, мало людей із необхідною кваліфікацією. І раніше в уряду не було можливості запропонувати гідні зарплати, щоб залучити гарних фахівців. До того ж у нас існує недовіра до держави як роботодавця. І реформа державного управління, яка зараз стартує, вирішить ці проблеми. Людей набирають на відкритих конкурсах у нові структури. І ми дуже сподіваємося, що це все буде супроводжуватися новими цінностями. Усе це в сукупності повинно дати позитивний результат", – зазначив Пекар.

За його словами, без відкритих конкурсів "нормальні люди" не зможуть обійняти посади в державних структурах.

"Існує загроза: є ті, хто виступають проти цієї реформи. Їхня позиція така: просто піднімімо нинішнім чиновникам зарплати й усе буде добре. Але якщо не проводити відкритих конкурсів і кулуарно призначити "своїх" людей, це буде повна профанація. Нормальні люди можуть пробитися тільки через відкриті конкурси. І тих, хто готовий іти на держслужбу, досить багато. У нас є люди, які хочуть працювати на благо країни. Для них потрібно створити нормальні умови і надати можливість реально змінювати Україну. Тобто фахівцям із реформ потрібно дати повноваження, а не ставити в залежність від старих бюрократів і корупціонерів", – підкреслив співрозмовник.

Він наголосив, що без створення нових державних структур фахівці з реформ не зможуть дати очікуваного результату.

"Тисяча фахівців із реформ – це вже досить велика кількість людей. Вони сформують нові підрозділи. Ми говоримо про нову культуру управління країною. Якщо набрати нових людей і загнати їх у старі структури, то, звичайно, нічого не зміниться. Тому обов'язково має бути створено нові структури", – резюмував Пекар.

Кабінет Міністрів України планує відібрати тисячу фахівців із питань реформ, заробітні плати яких будуть варіювати в межах 30–60 тис. грн.