Пенсійна реформа, СБУ, децентралізація. Стефанчук розповів про плани Ради на 2022 рік

Пенсійна реформа, СБУ, децентралізація. Стефанчук розповів про плани Ради на 2022 рік
Стефанчук зазначив, що реформа СБУ – "серйозне зобов'язання, що залишилося в України перед міжнародними партнерами"
Фото: rada.gov.ua
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук озвучив пріоритети роботи парламенту на 2022 рік: посилення народовладдя, реформа Служби безпеки України, реформа містобудування та пенсійна. Про це повідомляють на сайті парламенту.

"Одним з основних пріоритетів у законодавчій роботі на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка президента України Володимира Зеленського", – заявив Стефанчук.

За його словами, наприкінці січня Венеційська комісія планує надати попередній висновок про законопроєкт про місцевий референдум. Стефанчук очікує, що на початку наступної сесії Рада зможе розглянути цей документ на пленарному засіданні.

Він зазначив, що паралельно напрацьовують цілу низку законопроєктів про народовладдя в інших сферах – про суд присяжних, про суди, які вирішуватимуть незначні спори, про колективні позови.

Ще одним пріоритетом спікер назвав завершення реформи містобудування.

"У її основу закладено три "кити" – цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться в законопроєктах №5655 та №5877, які вже пройшли перше читання й у наступному році повинні бути прийняті в цілому. Ми маємо назавжди ліквідувати підґрунтя корупції в будівельному секторі", – заявив Стефанчук.

Він також нагадав, що реформа СБУ – "серйозне зобов'язання, яке залишилося в України перед міжнародними партнерами", і його потрібно виконати на початку року.

Окрім того, за словами Стефанчука, на початку року Верховна Рада розпочне пенсійну реформу та розгляне законопроєкти про запровадження другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення у країні.

Спікер зазначив, що необхідно завершити реформу децентралізації та внести зміни до Конституції України. Цим зараз займається робоча група.

Він також згадав про модернізацію самого парламенту України – поява на сайті Ради перекладів законів англійською мовою, технологічне оновлення та переобладнання залу засідань, розроблення програми "Рада" для смартфонів, створення дослідно-аналітичної служби.

За словами Стефанчука, Рада також може повернутися до питання запровадження дистанційного голосування. "Зараз продовжуємо роботу над цим законопроєктом, адже зараз немає варіанта, щоб у разі небезпеки (пандемії, агресії РФ) негайно зібратися та ухвалити важливе для держави рішення", – наголосив він.

Контекст:

17 грудня Рада провела останній пленарний день 2021 року. Того самого дня відбулося позачергове засідання, присвячене одному питанню відтермінуванню введення касових апаратів. Депутатам не вдалося занести відповідний законопроєкт до порядку денного.

Згідно з розкладом засідань, цього тижня та із 17-го до 21 січня народні депутати працюватимуть у комітетах, із 10-го до 14 січня – із виборцями. Наступний пленарний тиждень розпочнеться 24 січня.