Перший заступник гендиректора "Укроборонпрому" заявив, що концерн наразі не має зв'язків із компаніями з Росії
Перший заступник генерального директора "Укроборонпрому" Сергій Омельченко заявив, що державний концерн не укладав прямих угод із компаніями, які розташовані в Росії або пов'язані з такими.
"Укроборонпром" наразі не має зв'язків із компаніями з Російської Федерації. Про це заявив в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" перший заступник генерального директора "Укроборонпрому" Сергій Омельченко.
Коментуючи розслідування "Наших грошей", він сказав, що події, описані в цій програмі, відбувалися у 2015-му, 2016-му і 2017-му роках. Наразі, за його словами, українські підприємства змогли досягти імпортозаміщення.
"Укроборонпром" дуже серйозно просунувся вперед у питанні імпортозаміщення... Українські підприємства оборонного комплексу виробляють частину деталей, які раніше не вміли... Не тільки українські державні підприємства змогли виробляти дефіцитні комплектуючі, але і приватні", – сказав Омельченко.
Він зазначив, що в державному концерні не укладали "жодних прямих угод" із компаніями, які розташовані у РФ або пов'язані з ними.
"Починаючи із 2018 року державний концерн "Укроборонпром" контрабандою не займався і не займається. Я знаю про те, що в державному концерні не здійснюється жодних незаконних угод, тим більше – контрабандної діяльності, і жодних порушень законодавства не відбувається", – додав заступник гендиректора підприємства.
У відповідь на слова ведучої Наталії Мосейчук про те, що генпрокурор України Юрій Луценко визнав контрабанду в концерні, Омельченко заявив, що не може коментувати його заяви.
"Якщо ми кажемо про контрабанду, то це є декриміналізованим правопорушенням. Із юридичної точки зору можна казати про порушення митних правил. Але державна компанія "Укрспецекспорт" та будь-які інші спеціальні компанії, які уповноважені державою на здійснення торговельної діяльності, не здійснювали жодних угод, які можна кваліфікувати як контрабанду", зазначив він.
Омельченко також сказав, що скандали, схожі на той, який розгорівся після публікації розслідування "Наших грошей", "дискредитують і ображають 80 тис. співробітників "Укроборонпрому", які щодня виходять на роботу і виробляють продукцію для нашої армії".
За даними журналістів програми "Наші гроші", фігуранти схеми розкрадання коштів в оборонному комплексі України заробили щонайменше 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був зокрема завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав Порошенку.
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, його син Ігор і директор "Укроборонпрому" Павло Букін.