Під час весняної сесії Верховної Ради хочуть призначити новий склад ЦВК, змінити голів НБУ та Рахункової палати
Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що кадрові питання будуть одними з основних під час весняної сесії парламенту.
Український парламент планує навесні закрити кадрові питання щодо низки державних організацій і ухвалити закон щодо кількості та розподілу комітетів Верховної Ради. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій під час спільного брифінгу із прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Верховній Раді, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"У нас є великий блок кадрових питань. Це буде одна із прерогатив на весняну сесію. Це і склад Центральної виборчої комісії, це й голова НБУ, це й уповноважений із прав людини, це й Рахункова палата. Ці питання ми маємо закрити цієї весни", – наголосив він.
Парубій також висловив сподівання, що парламент проголосує за закон про кількість і розподіл комітетів Верховної Ради.
"Це теж, на мою думку, має бути однією із прерогатив на цю сесію", – підсумував він.
Семирічний строк повноважень не минув лише у двох членів ЦВК України: Катерини Березюк та Олега Діденка.
23 січня президент України Петро Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК, остаточний список оприлюднили 24 січня. На посади членів ЦВК претендують Алла Басалаєва, Наталія Бернацька, Михайло Вербенський, Ірина Єфремова, Ольга Желтова, Олег Конопольський, Світлана Кустова, Ольга Лотюк, Віталій Плукар, Євген Радченко, Тетяна Сліпачук, Леонтій Шипілов, Тетяна Юзькова та Надія Синиця.
У списку кандидатів є представники всіх фракцій і груп Верховної Ради, окрім "Батьківщини". Лідер партії Юлія Тимошенко заявила, що Порошенко свідомо не подав кандидатури від "Батьківщини".
10 квітня 2017 року голова НБУ Валерія Гонтарева офіційно заявила, що йде з посади із 10 травня. Наразі вона перебуває у відпустці.
18 січня 2018 року Порошенко запропонував Верховній Раді звільнити Гонтареву і призначити на цей пост Якова Смолія.
21 березня 2017 року питання про формування складу Рахункової палати України перенесли через відсутність консенсусу у Верховній Раді.