Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн збільшить витрати на оплату праці в держсекторі до 11,3% ВВП – меморандум із МВФ
Українська влада визнала необхідність скорочення фонду оплати праці держслужбовців.
Збільшення з 1 січня мінімальної заробітної плати в Україні, за прогнозами, призведе до зростання в 2017 році витрат на оплату праці в сфері державного управління до 11,3% від ВВП. Про це йдеться в додатку до меморандуму про економічну та фінансову політику, що Україна уклала з Міжнародним валютним фондом.
Текст документа публікує Міністерство фінансів України.
"Очікується, що підвищення мінімальної зарплати збільшить фонд оплати праці сектору державного управління до 11,3% від ВВП в 2017 році, що значно вище наших попередніх планів. Для забезпечення зниження фонду оплати праці з часом до більш прийнятного рівня ми будемо прискорювати фіскальні структурні реформи, включаючи реалізацію реформ з охорони здоров’я та освіти для зменшення розміру держсектору, всебічну пенсійну реформу, а також реформу держслужби, включаючи відокремлення тарифної сітки держслужби від мінімальної зарплати та перегляду закону про держслужбу", – зазначає українська сторона.
Програма скорочення штатів підприємств і організацій бюджетної та державної сфери почнеться вже в 2017 році, вказано в документі.
"Ми розпочнемо середньострокову програму скорочення зайнятості у державному секторі і плануємо скоротити кількість працюючих у бюджетній сфері (за винятком військових) на принаймні 4% до кінця 2017 року і ще на 10% до кінця 2019 року. Що стосується державної служби, то ми продовжимо подальшу оптимізацію кількості працюючих у міністерствах та інших державних агентствах і запровадимо більш ефективні процедури. Таким чином, до кінця 2017 року ми плануємо зменшити кількість штатних працівників на 5% і ще на 10% до кінця 2019 року", – обіцяють представники України.
Реформи будуть відбуватися за постійного консультування з МВФ і Євросоюзом, сказано в меморандумі.
6 грудня Верховна Рада України ухвалила рішення про підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3200 грн.
Текст меморандуму з МВФ, опублікований на сайті Фонду, містить прогноз про сукупне збільшення виплат в Україні (державний і приватний сектор) на 10%, що, за підсумками року, має збільшити індекс інфляції на два процентні пункти порівняно з початковими прогнозами.
3 квітня МВФ виділив Україні черговий транш у розмірі $1 млрд у межах четвертого перегляду програми розширеного фінансування.