Піонтковський про вибори в Україні: Було б дуже дивно для ЦВК організовувати голосування на території РФ
Росія фальсифікуватиме голосування на майбутніх президентських і парламентських виборах в Україні через виборчі дільниці на території, підконтрольній РФ, уважає російський політолог Андрій Піонтковський.
У Кремлі прагнутимуть максимально вплинути на результати майбутніх виборів в Україні, чому має протистояти українська Центральна виборча комісія. Таку думку в інтерв'ю "Апострофу" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.
"Як може втрутитися путінська Дзюдохерія? Вони організують дільниці для голосування на території Росії, де проживає кілька мільйонів українців, організують голосування в "Лугандонії" (в окупованих районах Донецької та Луганської областей. – "ГОРДОН"), у Криму, використовуватимуть п'яту колону на всій території України", – пояснив політолог.
Він зазначив, що згідно з опитуваннями громадської думки, за проросійські політичні сили в Україні готові проголосувати лише 10% виборців. Тому Кремлю є від чого відштовхуватися.
"Уявіть собі вибори в Радянському Союзі під час війни з Німеччиною з організацією виборчих дільниць у Берліні, Мюнхені, окупованому Києві тощо. Іде війна, тому не може бути й мови про дільниці для голосування як на окупованих територіях, так і на території держави-агресора", – підкреслив Піонтковський.
На думку політолога, у Кремлі зрозуміли, що в них немає економічних і військових інструментів у протистоянні з Україною, тому у РФ "кинуть усі сили на фальсифікацію українських виборів", зокрема спираючись на п'яту колону всередині України.
"В умовах війни було б дуже дивно для ЦВК організовувати дільниці голосування на території Російської Федерації, "Лугандонії" та Криму. Тому що там буде монументальна фальсифікація з боку російської влади", – підсумував він.
Чергові президентські й парламентські вибори повинні відбутися в Україні у 2019 році.
За даними соцопитування, яке Центр соціальних і маркетингових досліджень SOCIS провів у квітні 2018 року, п'ятивідсотковий бар'єр на виборах до Ради може подолати сім партій: "Батьківщина", "Громадянська позиція", "Слуга народу", Блок Петра Порошенка, Опозиційний блок, "За життя" і Радикальна партія. Соцопитування групи "Рейтинг", яке проводили того самого місяця, показало, що шанси потрапити до парламенту має і партія "Самопоміч".
Найвищий президентський рейтинг, як свідчать результати квітневих опитувань SOCIS і "Рейтингу", – у лідера парії "Батьківщина", нардепа Юлії Тимошенко.