Після інтерв'ю Гордону Неїжпапу в Росії занесли до реєстру "екстремістів і терористів"
У країні-агресорі Росії Федеральна служба з фінансового моніторингу додала в реєстр "терористів і екстремістів" командувача Військово-морських сил Збройних сил України віцеадмірала Олексія Неїжпапу. Про це 7 лютого повідомило РБК з посиланням на оновлений список відомства (в Україні він недоступний).
Причин, із яких Неїжпапу російські окупанти зарахували до "терористів і екстремістів", не вказано. Але це сталося за кілька днів після виходу інтерв'ю українського журналіста, засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона з Неїжпапою.
У цьому інтерв'ю Неїжпапа, зокрема, розповів, як ВМС потопили крейсер "Москва" – флагман Чорноморського флоту РФ, сказав, що Україна обов'язково знищить незаконно збудований окупантами Кримський міст і звільнить окуповані території, зокрема Крим.
"Кримський міст – покійник. Цього року його не буде", – спрогнозував під час інтерв'ю віцеадмірал. Цю заяву цитувало багато українських і російських ЗМІ, наприклад, "Коммерсантъ" написав, що "командувач ВМС України виступив із новими погрозами Кримському мосту".
В інтерв'ю Неїжпапа також сказав, що дуже хоче потрапити до свого рідного Севастополя, у якому не був 10 років, на кораблях українського флоту. "Це моя мрія", – наголосив командувач ВМС.
Окрім Неїжпапи, Росфінмоніторинг також заніс у список "терористів" керівника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-лейтенанта Кирила Буданова й командувача Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Миколу Олещука, повідомив RTVI.
Контекст:
Російські окупанти регулярно заносять у так званий реєстр терористів і екстремістів громадян України – представників військово-політичного керівництва, військовослужбовців, бізнесменів, журналістів, жителів окупованих територій. У різні роки до цього списку, зокрема, занесли Гордона, ексглаву МВС Арсена Авакова, бізнесмена Ігоря Коломойського, блогера, колишнього радника Офісу президента України Олексія Арестовича, мера Дніпра Бориса Філатова, екснардепа Олега Ляшка, командира 3-ї окремої штурмової бригади Андрія Білецького.
У російський реєстр "екстремістів і терористів" зараз занесено понад 13 тис. осіб. Як пояснив "Верстке" директор російського дослідницького центру "Сова" Олександр Верховський, спочатку цей реєстр дійсно був інструментом для фінансового моніторингу, але згодом він став одним з інструментів для політичного переслідування. "Більшість екстремістських справ у нас – це справи про публічні висловлювання", – сказав він.