Після виборів до Держдуми російська політика щодо України радикалізується – Гармаш

Гармаш вважає, що ситуація на виборах росіян "трохи протверезить"
Фото: radiosvoboda.org

Після виборів до Державної думи Росії Москва може підвищити рівень конфронтації з Україною. Таку думку в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 18 вересня, висловив представник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі журналіст Сергій Гармаш.

Він зазначив, що російська влада не приховує свого зв'язку з бойовиками Донбасу, заносячи їхніх представників до списків партії влади.

"Правляча партія "Единая Россия" уклала угоду із "Союзом добровольців Донбасу" як з офіційними людьми, які воювали на території сусідньої держави. І влада Росії не приховує зв’язку з ними. Навіть демонструє. Це говорить тільки про те, що на нас чекає радикалізація, ще більша конфронтація державних органів Росії, Держдуми зокрема, щодо України", – сказав Гармаш.

Він вважає, що "інформаційний ринок Росії налаштований ще більше проти України" і росіян будуть налаштовувати проти України.

"Напевно, [президенту РФ Володимирові] Путіну для чогось це потрібно. [Жителі ОРДЛО] проголосують або ж за них намалюють так, як треба Путіну, звісно", – зазначив Гармаш.

За його словами, зв'язок бойовиків із російською владою "росіян трохи протверезив".

Контекст:

17 вересня в Росії почалися вибори в Держдуму, які триватимуть до 19 вересня. Центрвиборчком РФ дозволив голосувати онлайн на виборах у Держдуму жителям ОРДЛО. Правозахисники повідомляли, що жителів ОРДЛО, які отримали російський паспорт, повезуть у Ростовську область для голосування.

У МЗС України закликали світ не визнавати російських виборів на окупованому Донбасі.

В Європарламенті запропонували не визнавати результатів виборів до Держдуми Росії, якщо їх "проведуть із порушенням демократичних принципів і міжнародного права".

У Держдуму обирають 450 депутатів: 225 депутатів – в одномандатних виборчих округах (один округ – один депутат) і 225 депутатів – від політичних партій (у федеральному виборчому окрузі пропорційно до кількості голосів виборців, поданих за федеральними списками кандидатів).