"Питання закрите". Порошенко і Гройсман висловилися проти додаткового оподаткування українського IT-сектору

Порошенко і Гройсман зустрілися з представниками провідних IT-компаній України
Фото: president.gov.ua

Представники IT-сектору обговорили із президентом України Петром Порошенком та прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом ініціативу Мінсоцполітики перевести розробників, які є фізичними особами-підприємцями, на звичайні трудові відносини. Гройсман сказав, що пропонували просто обговорити цю ідею.

Українська держава рішуче налаштована на підтримку IT-сектору, щоб він став пріоритетною сферою країни. Про це на зустрічі з представниками провідних IT-компаній України, яка відбулася 26 лютого в Києві, заявив президент Петро Порошенко, інформує його прес-служба.

Президент зазначив, що сфера робить внесок у забезпечення платіжного балансу, надходження у країну валюти. Він додав: "Було б дуже добре, аби ми працювали не лише на аутсорсинг, а й на створення креативного бізнесу всередині держави".

Як повідомляє AIN.ua, темою зустрічі стало обговорення ініціативи Міністерства соціальної політики про укладення з працівниками компаній, які зараз працюють як фізичні особи – підприємці, звичайних трудових угод.

"Першими забили на сполох IT-компанії: переважно їхніх розробників оформлено саме як контрактників із договорами на надання послуг. Завдяки цьому компаніям за співробітників удається платити всього 5% замість 41,5%", – пише видання.

Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який також узяв участь у зустрічі, заявили, що IT-індустрії боятися нічого.

"Ініціатива міністра була пов'язана лише з бажанням обговорити цю ідею. Це питання треба впорядкувати, про що ми говорили раніше. Але хочу, щоб ви запам'ятали – питання за законом закрито. Ми можемо лише обговорювати і знайти спільне рішення. І цим рішенням стане не додаткове оподаткування, а те, що допоможе вам рости далі. Ніхто не хоче бачити, як компанії падають – це суперечить національним інтересам", – запевнив Гройсман.

Жодне рішення, що стосується IT-сфери, не буде ухвалено без обговорення і консультацій, сказав прем'єр. Як інформує прес-служба уряду, Гройсман нагадав, що уряд створює інструменти допомоги сектору, серед них – Фонд підтримки стартапів, програми допомоги молодим науковцям тощо.

"Ми відміняємо сотні непотрібних регуляцій, прийнятих ще за часів, коли дехто слово "комп'ютер" писав із помилками", – сказав Гройсман.

Мінсоцполітики в лютому запропонувало законодавчо визначити ознаки трудових відносин роботодавців із фізичними особами – підприємцями (ФОП). У Кодексі законів про працю України міністерство запропонувало встановити сім ознак трудових відносин, за наявності щонайменше трьох із яких роботу вважатимуть такою, що виконують у межах трудових відносин, незалежно від назви та виду договірних відносин між сторонами. У такому разі сторони зобов'язані укласти трудову угоду.

Якщо скасувати схему співпраці компаній в IT-сфері зі своїми співробітниками як із ФОП, то сфера IT в Україні перестане бути конкурентоспроможною, прокоментувала нововведення радник міністра інфраструктури Яніка Мірило.

Порошенко 23 лютого заявив, що не знав про ініціативу Мінсоцполітики. На його думку, необхідно "знайти інші способи, як виводити зарплати з тіні, легалізувати зайнятість, як наповнювати Пенсійний фонд".