"Подібна ситуація ще у Судані". Соціолог Паніотто щодо перепису в Україні

Паніотто: Ми втрачаємо дані щодо національного складу, сімейного, зайнятості, джерела доходу і ще багато того, що збирають під час перепису

Фото: Владимир Паниотто / Facebook
Ситуація з проведенням перепису населення в Україні унікальна, заявив у ефірі каналу "Україна 24" директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

За його словами, Україна втрачає велику кількість даних про населення, не проводячи перепису.

"Україна  просто унікальна, подібна ситуація ще у Судані, але там весь час іде війна, і тільки там не провели двічі перепис, як рекомендує ООН. Ми втрачаємо дані про національний склад, сімейний, зайнятість, джерела доходу і ще багато того, що збирається під час перепису. Наприклад, якщо в якомусь місті не побудують потрібну кількість дитячих садків, всі будуть мучитися, але будуть говорити, що винна влада, і не буде очевидно, що це через відсутність перепису", – розповів Паніотто.

Онлайн-перепис у країні неможливий, оскільки доступ до інтернету є приблизно у 75% громадян, додав соціолог.

"Якщо йдеться про мобільні оператори, то це 96% населення, і якщо буде опитування за допомогою мобільних телефонів, то ми зможемо опитати 96% населення. Але люди не будуть відповідати все одно таким чином, тому що й у звичайних опитуваннях є така проблема. Під час опитування [ексміністра Кабміну Дмитра] Дубілета були розрахунки, він зробив дуже гарну річ, але це тільки кількість, а потрібно багато інших характеристик, від 20 до 40", – підкреслив Паніотто.

Контекст:

Єдиний перепис у незалежній Україні проводили 2001 року. Тоді чисельність населення становила 48,46 млн осіб.

Наступний перепис мав відбутися 2011 року, його проведення неодноразово переносили, востаннє – на 2023 рік.

Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов 20 січня 2021 року заявив, що для проведення запланованого на 2023 рік перепису населення України буде потрібно щонайменше 7 млрд грн.

Кабінет Міністрів України 17 лютого схвалив законопроєкт про державну статистичну діяльність. Зокрема у документі пропонують проводити перепис населення раз на 10 років.

Чисельність населення в Україні станом на 1 травня цього року становила 41 442,6 тис. осіб, повідомила Державна служба статистики.

Координаторка ООН із гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані заявляла про необхідність проведення перепису населення у країні 8 липня.