"Становить загрозу для реінтеграції окупованих територій". Незалежна медіарада розкритикувала плани запустити токшоу з Пальчевським на держканалі "Дом"
У медіараді заявляють, що Пальчевський має "сумнівну репутацію та яскраво виражені проросійські погляди".
В організації нагадали, що Пальчевський закінчив Військовий інститут іноземних мов у Москві, протягом шести років служив військовим перекладачем у Лаосі та здобув звання майора радянської армії. Також він балотувався до Державної думи Росії від Партії любителів пива і є співвласником компанії Eurolab разом із громадянином Росії.
Як свідчить моніторинг "Детектора медіа", під час президентських виборів 2019 року Пальчевський був другим найпопулярнішим гостем каналів NewsOne та "112 Україна": з'явився на 51% ефірів. Із 23 червня до 25 серпня 2020-го він не пропустив жодного випуску токшоу "Пульс" на "112 Україна". Окрім того, Пальчевського регулярно кликали на інтерв'ю, спеціальні проєкти та неполітичні шоу так званих каналів Медведчука напередодні місцевих виборів.
"Незалежна медійна рада вважає, що з таким проросійським бекграундом наступним проєктом Андрія Пальчевського не може бути шоу на каналі "Дом". За останні три роки він працював лише на маніпулятивних та низькоякісних медіа, а отже, заплямує своєю професійною репутацією державного мовника. Минуле пана Пальчевського контрастує з місією каналу "Дом" – спротивом російській пропаганді. Адже Андрій Пальчевський сам просував проросійські наративи", – упевнені в медіараді.
Незалежна медійна рада – це громадський консультативний та експертний орган, призначений для просування високих професійних стандартів журналістики та саморегулювання в українських медіа завдяки висновкам, коментарям та рекомендаціям. Рада розглядає спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації у медіа, а також порушення норм журналістської етики.
Медіараду заснували п'ять медійних громадських організацій: "Інститут Медіа Права" (із квітня 2016 року – "Центр демократії та верховенства права"), "Інститут масової інформації", "Інтерньюз-Україна", "Телекритика" (із квітня 2016-го – ГО "Детектор медіа") та "Фонд "Суспільство", вона налічує 15 членів.
Контекст:
Пальчевський є в базі "Миротворця" як провокатор, який порушує законодавство України про громадянство завдяки набуттю другого громадянства. У нього, за інформацією порталу, є паспорти України та Росії. Шоумен бере участь "в інформаційній спецоперації з дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитації державних інститутів", ідеться в його профілі.
На українському телебаченні працює із 2011 року. За інформацією Kyiv Post, він є співвласником клініки Eurolab.
За офіційними даними, Пальчевський набув українського громадянства в серпні 2009 року, а у вересні 2009 року подав декларацію про відмову від громадянства РФ, писало LB.ua 2010 року з посиланням на інформацію уряду. Водночас тодішній віцепрем'єр-міністр Володимир Сивкович зазначав, що, згідно з російськими законами, така декларація не припиняє громадянства Росії. У Міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту тоді стверджували, що "Пальчевський є громадянином України і не є громадянином жодної іншої держави".
19 жовтня 2020 року видання "Цензор.НЕТ" випустило розслідування про Пальчевського. За даними журналістів, усі діти бізнесмена народилися на території Росії, у РФ живе його брат із дружиною, які в соцмережах розміщують пропутінські та "кримнашистські" матеріали, а його племінник – член "Единой России". Виданню не вдалося встановити, чи Пальчевський вийшов із російського громадянства, воно зазначило, що "питання про свій паспорт/паспорти Пальчевський, як правило, заговорює або закрикує". 22 жовтня видання опублікувало інформацію про наявність у Пальчевського чинного паспорта громадянина РФ.
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон висловлював припущення, що Пальчевський досі працює на російські спецслужби, і закликав українські спецслужби оприлюднити інформацію про це.