Політолог Якубін про подання ГПУ на Вілкула: Пішли здувати пил із папок в архівах і побачили знайоме прізвище. До того ж опозиційне, і рейтинги падають
У країні вдосталь корупції, але Генпрокуратура бачить її "селективно" і бореться з опозиційними нардепами, заявив політолог Олексій Якубін, коментуючи подання на зняття недоторканності з нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула.
Влада вирішила боротися з нардепами з опозиції напередодні виборів, тому що її рейтинги знижуються, заявив політолог Олексій Якубін у своєму Facebook.
"Ви вірите, що корупцію на топ-рівні у нинішній владі переможено і ГПУ доводиться шукати документи багаторічної давності, лише б чимось себе і нас зайняти? І це саме те, чого чекало суспільство просто зараз від антикорупційної боротьби за наш із вами кошт? Починати з опозиційних політиків? Не з близького оточення можновладців і чинних? Не з себе?" – написав політексперт.
У країні вдосталь корупції, але Генпрокуратура бачить її "селективно", вважає Якубін.
"Корупційний принцип формування санкційних списків та списків на обмін уже став предметом декількох резонансних журналістських розслідувань. Але не розслідувань ГПУ. Там такої проблеми не помічають. Про корупцію на тендерах щодо ремонту доріг або на постачання медикаментів я промовчу. Гіперлупи будують – аж гай шумить. Дороги в столиці України прекрасні. Але влада вважає, що нічого такого немає. Від цього і пішли здувати пил із папок в архівах і побачили знайоме прізвище. До того ж опозиційне. До того ж рейтинги падають. І напередодні виборів 2019 року. Не у 2014-му або 2015 році, а саме зараз "побачили". Чому б знову не витягнути, а раптом спрацює? Таке селективне бачення. Тільки ось на дворі 2018-й", – заявив політолог.
25 травня генпрокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з нардепів від Опозиційного блоку Дмитра Колєснікова та Олександра Вілкула. Спікер парламенту Андрій Парубій уже передав їх у регламентний комітет Ради.
За версією прокуратури, Вілкул на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації у 2011–2012 роках видав розпорядження про зміну цільового призначення земельних ділянок площею 21 га "нібито із земель запасу сільськогосподарського призначення (пасовища), а насправді – із земель колективної власності пайовиків двох сільськогосподарських підприємств Нікопольського району".
"Окрім того, колишній голова ОДА видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності товариства з обмеженою діяльністю "АРТ ЛЕНД", із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості", – написала прес-секретар Луценка Лариса Сарган у Facebook.