Політолог Карасьов: З'явилася інформація, що Труханов опинився у чорному дипломатичному списку і його не допускають до президента. Реальність абсолютно інша

Карасьов вважає, що в "одеській справі", де фігурує Труханов, "не все так однозначно"
Фото: Вадим Карасьов / Facebook
Політолог Вадим Карасьов 29 жовтня у Facebook розповів, що останнім часом регіональні ЗМІ та Telegram-канали "зливають" мера Одеси Геннадія Труханова.

"З'явилася інформація, що він опинився у так званому чорному дипломатичному списку, його не допускають до президента [України Володимира Зеленського]. Але реальність абсолютно інша. У відкритій "одеській справі" не все так однозначно. Труханов присутній на різних топових заходах, зустрічається з іноземними послами та паралельно відкриває форум "Одеські дебати", де бере участь тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін. У присутності великої кількості людей Труханов із нею веде довгу бесіду", – написав Карасьов.

Він зазначив, що Труханов 29 жовтня взяв участь у засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, на якому також був Зеленський.

"Мало того, Зеленський знову позначив Одесу як місто, пріоритетне для розвитку туризму. Очевидно, що будь-яка кампанія має більш-менш відповідати дійсності. Хай навіть це не подобається її замовнику або виконавцям", – резюмував Карасьов.

Контекст:

6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру меру Одеси Геннадію Труханову та ще трьом чиновникам у зв'язку зі зловживанням службовим становищем та участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Труханову призначили заставу у розмірі 30 млн грн, політик сказав, що таких грошей у нього немає, і, як пише "Думская", подав апеляцію. Запобіжний захід у вигляді застави призначили й іншим фігурантам.

За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету та землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли в НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а чиновники незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Загалом, за інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у провадженні фігурує 16 осіб.