Політолог Цибулько: "Одеська справа" – це тривожний дзвіночок для всіх партій, які представлені в місцевих радах
Правоохоронні органи відпрацьовують політичне замовлення та нехтують права місцевого самоврядування, заявив у своєму Facebook політичний експерт Володимир Цибулько, коментуючи "одеську справу".
"В Одесі киплять політичні пристрасті. Рада партії "Довіряй ділам" виступила із заявою щодо спроб дискредитації політсили з боку органів НАБУ та САП. Тут слід нагадати, що лідером партії є очільник міста Геннадій Труханов, а сама політична сила має чимале кількісне представництво у місцевих радах", – написав він.
Цибулько нагадав, що в межах так званої одеської справи підозри вручили, зокрема, Труханову, а також голові ради партії "Довіряй ділам" Олегові Бриндаку.
"Проте якщо знати одеську кон’юнктуру, то можна простежити чітку лінію поведінки НАБУ та САП, які вже не вперше намагаються усунути команду "Довіряй ділам" від керівництва містом. Надані під час останнього судового процесу прокуратурою "докази" дійсно не містять жодних фактів порушення. Про що, до речі, вже неодноразово писали відомі правозахисники. Так ось, справа тут не в політичних уподобаннях. А в тому, що конкретні правоохоронні органи фактично відпрацьовують політзамовлення та й у цілому нехтують правами місцевого самоврядування. А це вже тривожний дзвіночок для всіх партій, які представлені в місцевих радах", – вважає політолог.
Контекст:
6 жовтня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала п'ять підозр у межах розслідування кримінального провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Того самого дня детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру меру Одеси Геннадієві Труханову та ще трьом чиновникам у зв'язку зі зловживанням службовим становищем та участю у злочинній організації. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 255 (створення або участь у злочинній організації) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.
Труханову призначили заставу в розмірі 30 млн грн, політик сказав, що таких грошей у нього немає, і, як пише "Думская", подав апеляцію. Запобіжний захід у вигляді застави призначили й іншим фігурантам.
За версією слідства, учасники організації у змові з іншими особами розробили механізм незаконного заволодіння грошима місцевого бюджету та землею територіальної громади Одеси для її передання під забудову. Через ці дії, як повідомляли в НАБУ, протягом 2016–2019 років громада втратила не менше ніж шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га, а чиновники незаконно витратили з місцевого бюджету 131 млн грн. Загальний розмір збитків за цими епізодами, згідно з результатами експертизи, становить 689 млн грн. Загалом, за інформацією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, у провадженні фігурує 16 осіб.