Політолог заявив, що у партій Гриценка і Рабіновича найбільше шансів здобути голоси тих, хто не визначився
Згідно з дослідженням пулу соціологів, якби вибори Ради відбувалися найближчим часом, то 18,3% не прийшли б на виборчі дільниці, а 16,7% ще не визначилися б, за кого голосувати. Політолог Володимир Макаровський вважає, що ці голоси ближче до виборів "розтечуться" по партіях, і найбільше шансів залучити виборців – у партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка і "За життя" Вадима Рабіновича.
У партій "За життя" нардепа Вадима Рабіновича і "Громадянська позиція" екс-міністра оборони Анатолія Гриценка найбільше шансів здобути голоси виборців на майбутніх парламентських виборах, вважає політичний експерт і блогер Володимир Макаровський. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Він проаналізував результати соціологічного дослідження, яке із 6-го до 18 березня 2018 року провів пул компаній: Інститут аналізу та прогнозування, Центр "Соціальний моніторинг" і Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка. Дані було оприлюднено 20 березня на сайті Інституту аналізу та прогнозування.
Згідно з результатами опитування, якби вибори до Ради проходили наступного тижня, "Батьківщина" здобула б 12,9%, Блок Петра Порошенка – 8,2%, "За життя" – 7,0%, по 6,9% – Опозиційний блок і "Громадянська позиція", 6,3% – Радикальна партія, "Самопоміч" – 4,7%, "Свобода" – 2,7%".
"Водночас 18,3% наразі не готові брати участь у голосуванні (але все ще може змінитися до виборів), а 16,7% вагалися з відповіддю. Тобто більше від третини українських виборців – це той потенціал, який так чи інакше в більшості своїй ближче до виборів "розтечеться" по партіях. І вже зараз можна спрогнозувати, що, найімовірніше, ці голоси підуть новим політсилам, тим, що зараз не при владі, зокрема – партіям Гриценка і Рабіновича", – написав Макаровський.
Політолог вважає, що через високий відсоток тих, хто не визначився, результати найближчих парламентських виборів можуть стати несподіванкою.
"Крім того, у рейтингу явно проглядається "лідерська група", представлена, з одного боку, "старими" силами – проектами Тимошенко, Ляшка і Порошенка. З іншого боку – порівняно нові проекти Гриценка і Рабіновича. Водночас в аутсайдери скотилися колишні "новачки", які вже встигли не виправдати довіри українців – "Самопоміч" і "Свобода". З огляду на написане можна припустити, що репрезентативні результати останньої соціології мають усі шанси до виборів трансформуватися у вельми несподівану картинку. І ця несподіванка буде не надто приємною як для чинної влади, так і для нинішньої парламентської опозиції", – заявив експерт.
Дослідження пулу компаній проводили по всій території України (крім АР Крим і тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей). Загалом методом індивідуального інтерв'ю віч-на-віч було опитано 2015 осіб. Стандартний відхил становить 2,34–2,24%.
Чергові парламентські вибори в Україні мають пройти в жовтні 2019 року.