Політолог Золотарьов: Ідея власного шляху України найближчим часом стане модним політичним трендом
Від євроінтеграції Україна дістала лише безвіз, відкрила свій ринок, але не дістала допуску на європейський, стверджує політолог, керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов. На його думку, це приведе до появи нового віяння в політиці – орієнтації на "власний шлях" країни.
Україна від євроінтеграції отримала за чотири роки не очікувані бонуси, а проблеми в економіці, тому найближчим часом з'явиться новий політичний тренд – власного шляху для країни, заявив у Facebook політолог, керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.
"Ідею власного шляху у Верховній Раді вже озвучила низка політичних сил, зокрема, у депутатській групі "Партія "Відродження", РПЛ, "За життя". Поки тільки "Відродження", заявивши, що Україна повинна йти власним шляхом, підготувало детальну економічну програму його реалізації. Судячи з усього, тезу про необхідність власного шляху в різних його варіаціях через деякий час буде підхоплено й іншими політичними силами", – уважає експерт.
Політолог стверджує, що в суспільній свідомості формується установка про невдалість євроінтеграції.
"Крім безвізу, фактично, від євроінтеграції Україна нічого не отримала. На європейський ринок нас не пускають, зате свій ми відкрили. Показовими в цьому плані є чергові заяви представників МВФ про згубність підвищення зарплат. Нас навчають економити, але не вчать заробляти. Україна цікава Європі як слабка країна і ресурсна база, і найближчі 25 років у Європі нас не чекають. У суспільній свідомості поступово формуються установки, що експеримент із євроінтеграцією виявився невдалим. Тому, я думаю, ідея власного шляху України найближчим часом стане модним політичним трендом", – написав Золотарьов.
Він називає нинішню економічну політику влади "слабкою" і вважає це одним із чинників, який сприятиме новому тренду.
"З огляду на ролики на ТБ, влада розуміє важливість економіки, але переважно на словах. Насправді ж ситуація інша. Незважаючи на найважчу кризу у промисловості, уряд досі не має стратегічних документів, які визначали б державну політику у цій сфері. І в цьому контексті, не оцінюючи якості документа, сам факт того, що "Відродження" підготувало таку стратегічну програму, заслуговує на позитивну оцінку. Важливо і те, що зазначено не тільки те, що потрібно зробити, але і як це зробити, з'явилася хоч якась конкретика", – уважає він.
16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності в повному обсязі.
25 жовтня 2017 року Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС. Президент України Петро Порошенко вважає, що у 2021 році країна дістане перспективу членства в ЄС.
Європейський союз підготував план розширення, в якому йдеться, що Сербія і Чорногорія можуть вступити в Європейський союз до 2025 року. Україну, Грузію та Молдову до плану не включили.