Політолог Золотарьов порівняв візит Бойка до Москви з поїздкою туди Вітренко у 2006 році
У 2006 році лідер Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко вже намагалася в Москві домовитися про постачання газу, як це зробив зараз позафракційний нардеп, кандидат у президенти Юрій Бойко, нагадав політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов. Він вважає, що своїх цілей Бойко не досяг.
Поїздка до Москви на газові переговори позафракційного нардепа, кандидата на пост президента України Юрія Бойка і голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука нагадує таку саму поїздку лідера Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко у 2006 році, написав у своєму Facebook політолог, керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.
"Вояж Медведчука – Бойка до Москви – це такий собі День бабака. Десь ми вже це проходили, колись це вже було. Ах, так, Наталя Вітренко теж із Дмитром Медведєвим зустрічалася (тоді Медведєв був першим віце-прем'єром і головою ради директорів "Газпрому", зараз він – прем'єр-міністр РФ. – "ГОРДОН"), газові проблеми обговорювали. Тільки це було у 2006 році", – нагадав політолог.
Він вважає, що ситуація з поїздкою Бойка і Медведчука зрозуміла: цілей не досягнуто, а перспективи незрозумілі.
"Показова позиція [російського пропагандиста Володимира] Соловйова у "Воскресном вечере", який відхрестився від ставок на Бойка. Москва сама зробила все, щоб поділити біло-синій сегмент політикуму в Україні на проросійських і проукраїнських. Закономірний результат такої "мудрої" і "прозорливої" політики Кремля на українському напрямку. "Знання" Москвою українських реалій завжди вражало. Тому і в обстановці, що кардинально змінилася, крутять неабияк пропахлий нафталіном сюжет. Залишається тільки знову Наталію Михайлівну до Москви викликати на переговори", – написав Золотарьов.
22 березня Бойко і Медведчук провели зустріч із прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером у Москві, присвячену економічним питанням. Вони обговорювали "відновлення економічних зв'язків із РФ", "співробітництво в газовій галузі та прямі контракти з постачання газу". Медведчук за підсумками переговорів заявив, що якщо з 1 січня 2020 року буде укладено новий контракт про постачання газу безпосередньо з РФ, то зниження ціни можливе мінімум на 25%".
Служба безпеки України вже пообіцяла дати правову оцінку цим переговорам.