Помічника Медведчука, який фігурує в записах перемовин нардепа з бойовиками, судять за напад на знімальну групу "Схем" – ЗМІ
Журналісти "Схем" вказують, що цей чоловік – один із тих, хто увечері 7 листопада 2017 року напав на знімальну групу програми біля VIP-термінала аеропорту "Київ", коли вона знімала розслідування про прямі перельоти Медведчука в Москву. Тоді, розповідають журналісти, охоронці політика, які були в масках і балаклавах, накинулися на журналіста Михайла Ткача та оператора Кирила Лазаревича. "Били ліктями, штовхали, робили підніжки, в оператора двічі вибили камеру з рук", – розповів Ткач.
Дорошенко – єдиний із нападників, кого слідство змогло ідентифікувати та обвинуватити. Його справу передали в суд, де розглядають уже понад три роки.
Засідання, призначене на 17 травня, на якому мали вчергове допитати Ткача і Лазаревича, не відбулося, оскільки обвинувачений Дорошенко прийшов без адвокатів. Своєї провини він не визнає.
Як випливає із записів розмов, оприлюднених Bihus.info 17 травня, Медведчук у травні – червні 2014 року давав вказівки Дорошенку про проведення перемовин із бойовиками на Донбасі.
19 травня Дорошенко заявив у Facebook, що судитиметься з Bihus.info за згадку його імені в розслідуванні. Він стверджує, що такої розмови ніколи не було і він ніколи ні з ким не обговорював ці теми телефоном узагалі.
"Нібито я був причетний і вів якісь телефонні розмови на тему організації контактів Віктора Медведчука з керівниками Донецька і Луганська. Здивувався, що хтось узагалі здатен вигадати таку нісенітницю, таку величезну брехню, ще й витратити на це стільки часу", – написав помічник Медведчука.
Контекст:
Від початку року ЗМІ оприлюднили кілька записів розмов Медведчука, зокрема з радником Путіна Владиславом Сурковим, який тоді курував участь Росії у збройному конфлікті на Донбасі. Учасники розмов обговорюють, зокрема, постачання електроенергії з Росії в Україну.
13 травня ЗМІ опублікували запис розмови, яка нібито відбулася 2015 року між Медведчуком і заступником глави адміністрації президента РФ Володимиром Островенком. На записі обговорювали санкції та обмін утримуваними особами.
11 травня генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала Медведчуку та його соратнику, нардепу від ОПЗЖ Тарасові Козаку підозри у державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві та офісі ОПЗЖ СБУ проводила обшуки.
У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передавання спецслужбам РФ таємних відомостей про українське військо, третій – участі фігурантів у розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.
12 травня Медведчук і його адвокати прийшли в Офіс генпрокурора і ознайомилися з підозрою. За словами захисників політика, його повідомили про підозру за ст. 111 (державна зрада) і за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Як уточнила Венедіктова, підозра за ст. 438 стосується розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.
13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня, на нього наділи електронний браслет. Прокуратура просила заарештувати його до 10 липня з альтернативою застави 300 млн грн.
Медведчук назвав справу політично мотивованою.