Пономарьов: Путіна треба усувати не кілером, а революцією
Колишній депутат Держдуми Росії, бізнесмен Ілля Пономарьов, який набув українського громадянства, сумнівається, що президента РФ Володимира Путіна можна усунути за допомогою кілера. Про це він заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Пономарьов нагадав, що в березні пообіцяв винагороду в розмірі $1 млн тому, хто передасть міжнародному правосуддю "живим або мертвим" Путіна, якого "розшукують за воєнні злочини проти громадян України, а також за узурпацію влади й неодноразове грубе порушення конституції Російської Федерації".
"І кілька було бізнесменів, які мене підтримали й сказали, що вони теж по мільйону на це завдання скинуться. Але, на жаль, ця цифра не вирішує цього завдання. І Путіна, звичайно, треба усувати не кілером, а революцією. Це не індивідуальні дії. Індивідуальною дією, я боюся, цього завдання не вирішити", – додав він.
Бацман заперечила, що в Росії не видно протестних настроїв і лідера, який міг би очолити такий рух. "Я в революцію абсолютно не вірю", – наголосила журналістка.
На думку Пономарьова, це добре, що такого лідера немає.
"Навіщо нам новий цар? – пояснив він. – Коли ти побачиш революцію – це означає, що вона вже відбувається. Коли ти її не бачиш – і дякувати богові, що ніхто нічого не бачить. Бо тоді проти цього й протидіяти, відповідно, неможливо. Що, 1916 року в Російській імперії проглядалася якась революція? Ніфіга вона не проглядалася. До того ж ніким. Як відомо, Володимир Ілліч Ленін наприкінці січня 1917-го говорив, що "шкода, що ми не доживемо до революції, але, можливо, нашим дітям пощастить до неї дожити". Це кінець січня 1917 року. Людина, яка точно була занурена у процес, яка була одним із найактивніших російських політичних опозиційних діячів, – проте він менше ніж за місяць до революції не бачив для неї передумов".
Пономарьов нагадав про розпад СРСР і заявив, що "ніхто про це не думав", поки цього не сталося.
"Я ось дуже задоволений, що різноманітні лідери минулого, зокрема з опозиції, відходять на другий план. Тому що головна, на мій погляд, помилка, яку намагався зробити й Захід, зокрема, – це саме змінити поганого царя на доброго. "Ось, там, Льоша Навальний – він добрий цар – при ньому буде краще". [Борис] Нємцов – звичайно, це було б чудово", – заявив політик.
На його думку, якби 1996 року на виборах президента РФ "дали можливість перемогти" Геннадієві Зюганову, "який насправді ці вибори виграв, то наступним президентом РФ був би Борис Нємцов з імовірністю 95%".
"Але саме Борис Нємцов зробив дуже багато для того, щоб не дати можливості Зюганову прийти до влади, щоб організувати абсолютно обурливий наїзд, що був під час тієї виборчої кампанії, у якій багато хто з нинішніх опозиціонерів повністю зрадив будь-які демократичні ідеали в ім'я, там, вищої мети, як вони її розуміли. І ми досі розсьорбуємо саме це. І 1993 року, коли ухвалювали чинну російську конституцію, яка, власне, і дала можливість Путіну зайняти ту позицію, яку він зайняв, – ті самі прекрасні "демократи" дуже активно топили за розстріл Білого дому й за той переворот, який тоді стався. Тому те, що ми зараз спостерігаємо, – це саме результат діяльності цих панів. І слава богу, що ніхто з них до влади далі не прийде", – додав Пономарьов.