Пономарьов розповів, що 22 лютого 2014 року Путін ледь не потрапив у авіакатастрофу
Президент РФ Володимир Путін сприйняв жорстку посадку на вертольоті в Сочі 22 лютого 2014 року як імовірний замах іноземних спецслужб, після чого він вирішив анексувати Крим, заявив колишній депутат Державної думи РФ Ілля Пономарьов.
Під час судового засідання у справі екс-президента України Віктора Януковича колишній депутат Державної думи РФ Ілля Пономарьов заявив, що, за інформацією, яка надійшла йому від співробітника Федеральної служби охорони, 22 лютого 2014 року президент РФ Володимир Путін ледь не потрапив у авіакатастрофу в Сочі.
За словами Пономарьова, Путін сприйняв ситуацію як замах іноземних спецслужб.
Трансляцію засідання ведуть на YouTube-каналі Генпрокуратури України.
"22 лютого, про що мені пізніше розповів представник ФСО РФ, Путін ледь не потрапив у авіакатастрофу в Сочі на вертольоті. Була жорстка посадка, і він сприйняв це як спробу замаху на нього іноземних спецслужб. 22-го втік Янукович, а вночі було скликано термінову нараду", – розповів Пономарьов.
За його словами, крім Путіна на ній були присутніми ще чотири людини.
"Саме тоді було поставлено питання про анексію Криму. Мені розповідав мій співрозмовник, імені не назву, щоб йому не нашкодити, що більшість була проти", – наголосив екс-депутат.
Він додав, що Путін наполягав на анексії, і 23 лютого процедуру було запущено.
В Оболонському суді Києва триває розгляд справи за обвинуваченням Януковича у держзраді, пособництві у веденні війни і посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей.
Янукович був президентом України з 2010-го до 2014 року, після втечі з країни проживає у Росії.
Януковичу інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки).
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.