"Порошенко дуже хотів". Аваков відповів, хто із президентів найбільше намагався впливати на МВС
Так Аваков відповів на запитання про те, хто найбільше намагався чинити тиск на МВС: Порошенко, нинішній президент України Володимир Зеленський, Верховна Рада чи Рада національної безпеки і оборони.
"Порошенко дуже хотів [впливати на МВС] і постійно робив це. На жаль, значну частину енергії витрачали на те, щоб від цього відбиватися, замість того, щоб створювати. Але у Петра Олексійовича був баланс. У парламенті був баланс і у владі був баланс.Тому ми могли з ним розмовляти дуже спокійно. Він міг влаштовувати якісь політичні кроки, провокації. Ми потім розмовляли, один на одного уважно дивилися, віч-на-віч і при людях. Говорили: "Давай із чистого аркуша, заново". Але це не був ефективний тиск, це був дискомфорт", – сказав ексміністр.
За його словами, після приходу до влади Зеленський запитував його про бажаний стиль роботи. Аваков каже, що хотів працювати так, щоб стосунки були комфортними.
"Щоб я міг бачити, реалізовувати стратегії, готувати щось фундаментальне, що, можливо, дасть ефект за п'ять років, але дасть, – додав Аваков. – Система авіаційної безпеки, система охорони морських кордонів. [...] Це фундаментальні проєкти, які були закладені та підуть. А якщо витрачати все на інтриги – так не можна. І коли я побачив, що все вивітрюється в інтриги, коли мені кажуть: "А навіщо поліцейські спеціально зупиняють депутатів від "Слуги народу"?" Там історія була, що протягом двох чи трьох тижнів трьох депутатів [було зупинено]. Я кажу: "Бо це їхня робота, ви думайте, як добирати депутатів таких, щоб були адекватними", – додав він.
Контекст:
13 липня Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. ЗМІ писали, що подати у відставку його попросив Зеленський.
15 липня Верховна Рада України прийняла заяву Авакова про відставку та звільнила його. Сам Аваков на засідання парламенту не прийшов. Ексміністр сказав, що вирішив піти у відставку після розмови із Зеленським.
Глава держави запропонував лише одного кандидата на посаду міністра – тодішнього голову комітету Ради з питань правоохоронної діяльності, нардепа від "Слуги народу" Монастирського. Сам Монастирський заявив, що "йде на жертву".
Верховна Рада 16 липня призначила Монастирського главою МВС.