Порошенко: Не раджу владі лякати мене арештом прямо в аеропорту. Я повертаюся 17 січня о 9.00
Сьогодні експрезидент перебуває у Брюсселі – проводить "важливі міжнародні зустрічі, у тому числі по лінії НАТО, на тлі підвищеної концентрації російських військ на кордоні з Україною і вторгнення росіян до Казахстану", уточнюють у релізі.
Також автори повідомлення заявили, що Порошенко "вдячний прихильникам, які готуються до його повернення до Києва".
"Раджу Банковій не витрачати кошти на незаконне зовнішнє спостереження і прослушку – ми інформуватимемо вас про кожний крок, який наближає додому. Так само не раджу владі лякати мене арештом прямо в аеропорту. Я повертаюся 17 січня о 9.00", – сказав він.
Інформацію про точний час прибуття Порошенка в Україну опублікували нібито заради "економії бюджетних коштів, які Банкова сьогодні витрачає на незаконне слідкування за лідером опозиції".
Контекст:
20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули у щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань у цій справі, але він сів у автомобіль і поїхав, а згодом того самого дня вилетів з України.
"Порошенко категорично відкидає обвинувачення з боку влади та вважає їх класичним зразком сфабрикованих, політично мотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили в партії "Європейська солідарність".
21 грудня Порошенко записав відеозвернення, у якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України в січні. За інформацією екснардепа Ігоря Мосійчука станом на 12 січня, Державна прикордонна служба готується до затримання Порошенка в аеропорту.
У межах цієї справи 8 жовтня нардепа, лідера політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука повідомили про підозру в держзраді й підтримці тероризму.
За даними слідства, за час існування схеми терористів "ДНР" та "ЛНР" профінансували на понад 200 млн грн. Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що у справі фігурують ексрадник міністра енергетики Сергій Кузяра, а також "вищі посадові особи країни, Нацбанку тощо, керівники проросійських терористів на окупованих територіях, представники влади РФ".
Наприкінці листопада 2021 року суд дозволив затримати в межах цієї справи як підозрюваного колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина.