Порошенко: Ані посади, ані знайомства не прикриють тих, хто незаконно збагачується коштом армії
За словами президента України Петра Порошенка, тимчасова слідча комісія Верховної Ради має назвати прізвища тих, хто причетний до розкрадання в оборонному комплексі країни.
Ніхто з причетних до розкрадання в армії не уникне відповідальності у зв'язку із закінченням строку давності, заявив президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки в Житомирську область 11 березня, повідомляє прес-служба глави держави.
"Жоден причетний до розкрадання в армії не буде мати індульгенції, не сховається за строком давності, бо зараз кров'ю заплатили українські воїни за це злочинне розкрадання... Силу нашої нової української армії нікому, жодному ворогу не здолати. Але, на жаль, зараз не припиняються спроби вдарити по нашій армії, по нашій обороні з тилу", – заявив Порошенко.
За його словами, напередодні виборів армію обстрілюють "з усіх гармат інформаційної війни".
"Снаряди для цього обстрілу охоче подають ті кандидати в президенти, які нищили українську армію, розпродавали, які її роздягали, які знищили обороноздатність під час перебування на високих посадах", – продовжив президент.
Він висловив сподівання, що тимчасова слідча комісія Верховної Ради України назве прізвища причетних до розкрадання.
"І ніяка димова завіса брехні не зможе її приховати. На фронті, особливо ті, хто був у 2014–2016 роках, дуже добре знають, як було воювати без танків, без броні, без бронежилетів... без багато чого, що мало бути і що було знищено цими горе-політиканами... Поки армія тримає фронт, нам із вами – захистити армію з тилу, прикрити від політиканів, які паплюжать результати роботи всього оборонно-промислового комплексу", – зазначив глава держави.
Він підкреслив, що "не менш важливо захистити армію від ділків та їхніх партнерів на державних посадах, які розкрадають кошти військового бюджету".
"Ще раз наголошую – ані прізвища, ані посади, ані знайомства, ніщо не прикриє тих, хто незаконно збагачується коштом армії", – резюмував Порошенко.
25 лютого програма "Наші гроші" опублікувала перші дві частини розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. Журналісти стверджують, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою вживані запчастини до військової техніки в Росії й у два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам "Укроборонпрому". Такою "прокладкою" був, зокрема, завод "Кузня на Рибальському", який до 2018 року належав Порошенку.
Згідно з розслідуванням, у схемі брали участь також нинішній глава "Укроборонпрому" Павло Букін, нині вже екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський і його син Ігор.
У третій частині розслідування програми "Наші гроші" йшлося, що через дії корупціонерів Україна ледь не зірвала підписаний у 2016 році контракт із ремонту літаків Ан-26 для Казахстану. За підрахунками журналістів, чистими організатори схеми контрабандних постачань вузлів одержали $300 тис., із яких $10 тис. віддали Букіну, який тоді обіймав посаду голови підприємства "Укрспецекспорт".
28 лютого парламент ухвалив постанову, згідно з якою питання зловживань в "Укроборонпромі", дані про які було оприлюднено у програмі "Наші гроші", віднесено до юрисдикції вже створеної у 2018 році тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.
4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського.
6 березня на засіданні РНБО Порошенко оголосив про початок процедури комплексного аудиту "Укроборонпрому". 7 березня він заявив, що аудит державного концерну проведуть до кінця 2019 року.