Порошенко обговорює з керівниками депутатських фракцій і груп ситуацію в країні і затримка траншу МВФ

Ініціатором зустрічі був голова Верховної Ради Андрій Парубій (на фото перший зліва)
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко висловив надію, що зустріч із керівниками депутатських фракцій і груп сприятиме стабілізації ситуації в країні.

Президент України Петро Порошенко проводить зустріч з керівниками депутатських фракцій і груп, повідомляє прес-служба голови держави.

"Нам треба обмінятися думками щодо поточної ситуації, яка склалася в країні і яка виникла у світі у зв'язку з відповідною реакцією Міжнародного валютного фонду, Європейської комісії. Думаю, було б корисно провести відповідні консультації", – зазначив він.

Прес-служба повідомляє, що ініціатором зустрічі був голова Верховної Ради Андрій Парубій. Порошенко висловив надію, що вона сприятиме стабілізації ситуації.

"Переконаний у тому, що сьогодні є можливості реалізувати той потенціал під час цього сесійного тижня, який дасть змогу нам стабілізувати ситуацію", – заявив він.

На початку березня 2017 року керівництво України і МВФ досягло згоди щодо третього перегляду програми співробітництва, що дасть змогу Києву одержати кредит у розмірі $1 млрд.

19 березня стало відомо, що МВФ зняв з порядку денного на 20 березня питання надання траншу для України.

У Міністерстві фінансів України заявили, що розгляд питання перенесено на короткий термін. Це пов'язано з необхідністю уточнення розрахунків економічних наслідків заходів, ухвалених Києвом у відповідь на захоплення українських підприємств на не підконтрольних уряду територіях Донецької і Луганської областей.

15 березня Порошенко запропонував ухвалити рішення про тимчасове повне призупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької і Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів.

Цю ініціативу підтримала РНБО, доручивши правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами.

Влада України зазначала, що ці заходи ухвалені у відповідь на дії сепаратистів "ДНР" і "ЛНР", які оголосили про введення "зовнішнього управління" на десятках підприємств, розташованих на окупованій території, але які працювали відповідно до українського законодавства.