Порошенко про зустріч із Дудою: Обговорили ініціативу про справжніх миротворців на Донбасі, а не "охоронців місії ОБСЄ"

Порошенко про зустріч із Дудою: Ми докладно обговорили координацію наших дій
Фото: EPA

Президент України Петро Порошенко після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою висловив упевненість, що "твердий голос" Польщі в Раді Безпеки ООН відіграє важливу роль у дискусії про повернення миру на Донбасі і в Криму.

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі у Харкові обговорили українську ініціативу про введення миротворчої місії ООН на Донбас. Про це на брифінгу після зустрічі заявив Порошенко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Ми докладно обговорили координацію наших дій, зокрема стосовно підтримки наших спільних ініціатив щодо розгортання миротворців (справжніх миротворців, а не охоронців місії ОБСЄ), які мають працювати на всій окупованій території Донецької і Луганської областей, а не тільки уздовж лінії розмежування, які будуть мати абсолютно чіткий формат, властивий миротворчих місій", – сказав Порошенко.

Він висловив упевненість, що "твердий голос" Польщі в Раді безпеки ООН відіграє важливу роль у дискусії про повернення миру на Донбасі і в Криму.

20 вересня президент України Петро Порошенко подав своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі зараз на завершальній стадії.

13 листопада в Белграді відбулася третя зустріч спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера і помічника російського президента Владислава Суркова. За підсумками переговорів посольство США в РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" щодо шляхів досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".

За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.