Порошенко впевнений, що антикорупційний суд в Україні створять у першій половині 2018 року, можливо, у травні
Зараз влада України прагне прискорити процес створення антикорупційного суду, зазначив президент України Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко переконаний, що антикорупційний суд у країні вдасться створити у першій половині 2018 року, можливо, навіть у травні. Про це він сказав в інтерв'ю німецькому журналу Focus. Матеріал доступний передплатникам видання, переклад на українську мову опублікувало агентство "Укрінформ".
За словами Порошенка, Україна змогла досягти високих показників економічного зростання в умовах війни, і зараз влада прагне прискорити процес створення антикорупційного суду, після чого вдасться отримати транш фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду.
Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.
9 жовтня 2017 року Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновку щодо українських законопроектів №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алексєєва) про створення антикорупційних судів в Україні.
Експерти не підтримали запровадження розгалуженої системи антикорупційних палат, що було передбачено в законопроекті №6529. У комісії також розкритикували низку положень законопроекту №6011, звернувши увагу на неприпустимість політизації процесу призначення суддів та необхідність дотримання Конституції під час процедур відбору. Обидва законопроекти було відкликано.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа в Адміністрацію Президента, в якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку головних реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.