Порошенко закликав нардепів не зволікати з ухваленням у цілому законопроекту про антикорупційний суд
Дискусія навколо законопроекту про антикорупційний суд не має виходити за межі Конституції України, законодавства й рекомендацій Венеціанської комісії, вважає президент України Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів України якомога швидше ухвалити законопроект про антикорупційний суд у другому читанні і в цілому.
"Задоволений, що 282 депутати Верховної Ради в першому читанні прийняли мій законопроект про антикорупційний суд. Переконаний, що дискусія довколо цього важливого для України закону не повинна виходити за рамки Конституції, українського законодавства та врахування рекомендацій Венеціанської комісії. Закликаю народних депутатів не зволікати з його ухваленням у цілому", – написав Порошенко у Facebook.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимоги СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку головних реформ.
В АП повідомили, що вважають законопроект узгодженим із рекомендаціями Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для одержання чергового траншу.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.
Сьогодні парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні повинні створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.
Під юрисдикцію Вищого антикорупційного суду, відповідно до нинішньої редакції законопроекту, потрапляють кримінальні провадження про корупційні злочини, скоєні посадовими особами, за умови, що розмір предмета злочину або заподіяної шкоди "у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на момент скоєння злочину" (1762 грн із 1 січня 2018 року, тобто не менше ніж 882,5 тис. грн).