Порошенко запевнив, що хоче створити антикорупційний суд за рекомендаціями Венеціанської комісії – директор Transparency International Ukraine
Президент України Петро Порошенко хоче, щоб законодавчу базу для створення антикорупційного суду ухвалили до березня, розповів після зустрічі з ним виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.
Президент України Петро Порошенко провів зустріч із представниками громадянського суспільства і неурядових організацій. Про це 17 січня у Facebook розповів присутній на заході виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.
За його словами, розмова "була щирою, з емоційними оцінками та дискусіями".
Юрчишин зазначив, що президент бажає "забезпечити антикорупційний суд законодавчою базою до березня 2018 року".
"Дискусії щодо окремих положень у парламенті доцільні, ультиматуми з будь-якої сторони – ні. Спільна мета – повна відповідність законодавству та рекомендаціям Венеціанської комісії, але тільки її", – переказав він позицію глави держави.
Порошенко виступив за скасування електронного декларування для антикорупційних активістів і нібито не хоче відкладати це питання до квітня.
Президент також пообіцяв підписати закон про моніторинг публічних закупівель, повідомив виконавчий директор Transparency International.
9 жовтня 2017 року Венеціанська комісія розкритикувала українські законопроекти №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алєксєєва) про створення антикорупційних судів в Україні. Обидві ініціативи після цього відкликали з Верховної Ради.
22 грудня президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.
11 січня глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні майже $800 млн на підтримання базових реформ.
В АП заперечили, що вважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.