Портников: Радянський Союз – це держава, яка прирекла мільйони євреїв на смерть своїм союзом із Гітлером
СРСР випадково став союзником західних демократій і був би на боці фашистської Німеччини, якби не напад Адольфа Гітлера, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
У біографії головнокомандувача УПА Романа Шухевича важливо не те, що він носив нацистську форму, а те, що він її зняв і став засновником армії, що билася зі збройними силами й силовими структурами "двох найбільш огидних режимів ХХ століття", заявив політичний оглядач Віталій Портников в інтерв'ю виданню "Хадашот".
"Це важливий приклад дня нашої країни, яка опинилася віч-на-віч із ворогами Шухевича через десятиліття після героїчної загибелі", – зазначив він.
Публіцист підкреслив, що Шухевич ніколи не зраджував України.
"Україну зраджували чекісти українського походження, саме тому ми відмовляємося від вулиць, названих на їхню честь", – розповів він.
Портников додав, що його дід 1939 року увійшов із радянськими окупаційними військами під Львів, а до цього брав участь у Фінській війні, однак він симпатизує силам, проти яких воював його предок.
"Я завжди симпатизував польській армії, що захищала Львів від радянських загарбників, і завжди вважав Фінську війну ганьбою, будучи на боці солдатів маршала Маннергейма, які воювали з моїм дідусем. І завжди розумів, що СРСР випадково став союзником західних демократій – після нападу Гітлера, а якби цього не сталося, то ми залишилися б по інший бік барикад. Я пам'ятаю, що Радянський Союз – це держава, яка прирекла мільйони євреїв на смерть своїм союзом із Гітлером, і хочу, щоб усі діти радянських солдатів теж про це не забували", – підсумував він.
23 серпня 1939 року в Москві було підписано угоду про ненапад між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною.
Угоду підписали міністр закордонних справ Німеччини Йоахім фон Ріббентроп і голова Ради народних комісарів, народний комісар закордонних справ СРСР В'ячеслав Молотов. За іменами підписантів договір відомий як пакт Молотова – Ріббентропа.
Угода мала секретний додаток, що передбачав розподіл сфер взаємних інтересів обох держав у Східній Європі, згідно з яким, балтійські держави відходили Радянському Союзу, а Польща – Німеччині. Після нападу Німеччини на Радянський Союз 22 червня 1941 року він, як і всі інші радянсько-німецькі договори, утратив чинність.
У річницю підписання пакту Молотова – Ріббентропа у країнах ЄС згадують жертв сталінізму й нацизму.