Портников: Від українського виборця мало що залежить. Він може голосувати хоч за собаку з двома головами
Будь-який український політик, який займе крісло президента, буде змушений зважати на західних кредиторів, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.
Захід вимагає від української влади реформ, тому що це єдиний спосіб повернути виділені на підтримку України гроші. Про це заявив політичний оглядач Віталій Портников в інтерв'ю UkrLife.tv.
"Нереформована країна ніколи нічого не поверне і її потрібно буде годувати довіку. Люди на Заході у цьому не зацікавлені... Тому від українського виборця мало що залежить. Він може приходити на вибори і голосувати хоч за собаку з двома головами. Ця собака, коли опиниться в кабінеті президента на Банковій, має зважати, що вона залежить від кредиторів і від питань безпеки", – підкреслив він.
Журналіст припустив, що українські вибори будуть мати сенс не раніше ніж у 2035–2036 роках.
"Зараз це просто заміна декорацій, яка повинна забезпечити розвиток... Хіба не так було у країнах Східної і Центральної Європи? Зараз польський уряд дозволяє собі, бо він зараз не настільки залежить від західної допомоги, як раніше, ухвалювати якісь законодавчі рішення, які не подобаються ЄС. Не бояться західних санкцій", – підкреслив він.
Портников додав, що 90% фінансового капіталу у Польщі належить західним банкам.
"Якщо уявити собі виведення цього капіталу, то їхня економіка просто завалиться за один день. Просто ніхто в цьому не зацікавлений, тому що Європа зацікавлена, щоб це було частиною єдиного західного ринку. Просто треба розуміти рівень залежності. На нас ще це чекає. Наш банківський капітал поки наш, а років за п'ять західний капітал становитиме до 95% ринку", – розповів він.
Журналіст зазначив, що прихід західного капіталу зробить неможливими банківські афери, але підвищить залежність України від західного капіталу. Водночас російський капітал піде з України.
"Він буде йти, він вимиватиметься... Російські банки нові не з'являються, мобільні оператори нові не з'являються. Це те, що було раніше. Енергетику зараз фактично звільнено від російського контролю", – підсумував він.
У грудні 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом, згідно з якою співвідношення обсягу держборгу до ВВП має становити не більше ніж 66% у 2017 році, 62% – у 2018-му і 58% – у 2019-му.
Обслуговування державного боргу у 2018 році обійдеться Україні у 130,2 млрд грн. Планують, що станом на 31 грудня 2018 року граничний обсяг державного боргу, обрахований у національній валюті, становитиме 1,999 трлн грн (60% ВПП), гарантованого держборгу – 747,6 млн грн.