Портнов заявив, що закон про заочне правосуддя допоможе Януковичу перемогти у Європейському суді з прав людини

Андрій Портнов: Немає суттєвої різниці, просто розшукуватися у себе в резиденції чи розшукуватися там само, проте з заочним вироком
Фото: portnov.com.ua

Екс-президенту України Віктору Януковичу внесений до порядку денного парламенту закон про заочне правосуддя жодним чином не загрожує й може бути навіть корисним, вважає колишній перший заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов.

Колишній перший заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов заявив, що зміни до закону про заочне правосуддя жодним чином не зашкодять колишньому президенту України Віктору Януковичу, проте можуть бути небезпечними для звичайних громадян і нинішніх політиків. Про це він написав у своєму Fecebook.

"Завтра парламент планує внести чергові зміни до КПК. Офіційна легенда – щоб швидше засудити Януковича. Так заявив нинішній президент України. Самому ж Януковичу і тим, хто перебуває з ним у розшуку, цей проект жодним чином не загрожує, оскільки немає суттєвої різниці, просто розшукуватися у себе в резиденції чи розшукуватися там само, проте з заочним вироком. Крім того, це допоможе колишньому президенту, оскільки заява глави держави про необхідність прийняти спеціальний закон під вирок для конкретного обвинуваченого – це його відкладена перемога в ЄСПЛ (Європейському суді з прав людини."ГОРДОН"), скасування вироку та компенсація з бюджету", – упевнений Портнов.

Політик заявив, що запропоновані зміни обмежать у правах населення країни.

"А ось для решти громадян – це десять кроків назад. Документ сконструйовано так, щоб правоохоронці за фактом отримали право безстроково розслідувати й розшукувати всіх, на кого режим вкаже пальцем. Це закон про тотальний наступ на права та свободи громадян і залякування всього ділового населення країни. Кожен, хто стане політичним або бізнес-заручником влади, більше не зможе ні заперечити, ні оскаржити їхні дії", – пише він.

Народні депутати та інші політики теж можуть постраждати від нововведень, стверджує Портнов.

"Слухняним же депутатам більшості необхідно знати, що зараз цей документ спрямовано вже не на колишніх політиків, а на нинішніх, і його основне призначення – утримання будь-якою ціною влади й усунення політичної конкуренції", – заявив екс-голова Адміністрації Президента.

Портнов додав, що, на його думку, законопроект суперечить європейським нормам.

"Особливий привіт необхідно передати офісу ЄС, який раніше щодо кожної поправки КПК вимагав пройти експертизу в офіційних європейських експертів, а сьогодні робить вигляд, що все інтегрується куди треба. Як людина, що проводила КПК через експертизу у Страсбурзі й Брюсселі, наполягаю, що нинішній проект повністю суперечить європейським стандартам, практиці ЄСПЛ, і відкидає кримінальну юстицію в Азію", – резюмував він.

На сайті Верховної Ради 25 січня 2017 року було зареєстровано законопроект №5610 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального судочинства. 9 лютого у Верховній Раді не набралося достатньої кількості голосів для внесення його до порядку денного.

Сам закон було прийнято парламентом 15 січня 2015 року, президент підписав документ 30 січня. Мета закону – забезпечення невідворотності покарання осіб, які переховуються на Донбасі та у Криму, проте термін його дії обмежений 15 квітня 2017 року.

20 лютого президент України Петро Порошенко закликав депутатів підтримати уточнення до закону про заочне засудження на цьому тижні, щоб органи правосуддя у справі Януковича не обмежуувалися цим терміном.