Посли "Великої сімки" "глибоко стурбовані" необхідністю заповнювати декларації українськими активістами
Обов'язкове декларування для активістів громадських організацій Верховній Раді необхідно або скасувати, або відстрочити, уважають посли країн "Великої сімки".
Посли країн "Великої сімки" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) висловили стурбованість поданням електронних декларацій активістами громадських організацій в Україні. Про це повідомляють у Twitter-акаунті канадського глави групи підтримки послів G7 у Києві.
"Посли G7 залишаються глибоко стурбованими необхідністю подання декларації до 1 квітня", – ідеться у твіті.
У спільній заяві дипломатів народних депутатів України закликали на найближчому засіданні парламенту скасувати або відстрочити обов'язкове декларування для громадських активістів.
Зазначають, що нинішні вимоги до недержавних службовців заповнювати декларацію не відповідають міжнародним зобов'язанням України й "істотно ускладнять боротьбу з корупцією" у країні.
23 березня 2017 року Верховна Рада проголосувала у другому читанні і в цілому за законопроект №6172, зобов'язавши членів громадських організацій із 2018 року подавати електронні декларації. 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації.
Термін подання електронних декларацій збігає 1 квітня.
22 березня 2018 року Верховна Рада не включила до порядку денного законопроект №8120, який передбачав скасування введення в дію норми про обов'язкове електронне декларування для активістів громадських організацій.
28 березня єврокомісар із питань політики сусідства Йоганнес Ган розкритикував Київ за те, що обов'язкового електронного декларування активістів не скасували.
Президент України Петро Порошенко закликав нардепів "почути аргументацію громадянського суспільства, наших партнерів, глави держави та ухвалити відповідальне рішення про скасування електронного декларування".
Депутати відмовилися від позачергового засідання парламенту, щоб розглянути це питання. Його збираються внести до порядку денного на 3 квітня.