Амбасадорка Великобританії: Нормалізація відносин з РФ неможлива, доки вона продовжує дестабілізацію в Україні та захоплення її території

Сіммонс: Великобританія залишається відданим партнером України
Фото: British Embassy Kyiv / Facebook
Повернення до нормалізації відносин з Росією неможливе, поки ця країна продовжує дестабілізувати ситуацію в Україні та захоплювати українські території. Про це заявила амбасадорка Великобританії у Києві Мелінда Сіммонс 6 серпня на установчому форумі експертної мережі Кримської платформи, пише "Інтерфакс-Україна".

"Україна продовжує платити високу ціну за свою сміливість, за те, що зважилася скористатися своїм суверенним правом повернутися обличчям до Заходу. Росія має поважати незалежність і територіальну цілісність України. Повернення до нормальних відносин неможливе, доки Росія продовжує дестабілізувати Україну та захоплювати її території", – заявила дипломатка.

Сіммонс підкреслила, що Великобританія буде намагатися посилювати рішучість міжнародної спільноти і докладати зусиль, щоб питання Криму постійно залишалося у фокусі.

"Великобританія залишається відданим партнером України, рішуче захищаючи її суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Дії Росії у 2014 році неможливо виправдати. Росія силоміць захопила територію суверенної України, грубо порушуючи права українців, а також низку своїх міжнародних зобов'язань. Наша позиція чітка: ми не визнаємо, не визнаватимемо незаконну анексію Криму Росією. Наразі необхідно продовжувати здійснювати міжнародний тиск на Росію за її дії у 2014 році і за те, що відбувалося у Криму відтоді", – заявила вона.

Амбасадорка зазначила, що незаконна анексія Криму поставила значні виклики перед Україною і перед спільною системою євроатлантичної безпеки.

"Міжнародна спільнота має продовжувати протистояти цим викликам. Ми маємо продемонструвати Росії, що не терпітимемо її обурливої неповаги до міжнародного порядку. Нам треба переконатися, що Росія несе відповідальність за найгірші порушення прав людини та знищення довкілля на півострові. Права жителів Криму мають бути захищені", – сказала дипломатка.

За словами Сіммонс, треба завжди нагадувати світові, що Крим – це Україна і завжди буде Україною.

"Саме тому Великобританія підтримує активні зусилля України щодо ініціативи міжнародної Кримської платформи", – додала вона.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенню прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Імовірно, платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Формат Кримської платформи став необхідним після того, як президент України Володимир Зеленський "кілька разів безрезультатно намагався порушити питання деокупації Криму на міжнародних майданчиках", зокрема під час саміту країн "Нормандської четвірки" 2019 року, говорив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ під назвою Кримська хартія, який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.

Станом на 6 серпня участь у Кримській платформі підтвердило 33 країни.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи Кримської платформи.