Потяг "Кишинів – Москва" залишився єдиним російським потягом, що курсує територією України
Станом на 11 грудня з Росії в Україну не курсують прямі поїзди "Российских железных дорог".
На сьогодні транзитом по території України курсує один російський поїзд №66/65 сполученням Кишинів – Москва російської "Федеральной пассажирской компании" (ФПК), повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на дані ПАТ "Укрзалізниця".
ФПК є філією "Российских железных дорог" (РЖД).
Окрім того, між Росією та Україною курсує вісім поїздів "Укрзалізниці".
Водночас станом на 11 грудня прямих поїздів із Росії до України "Российских железных дорог" немає.
Із 11 грудня РЖД повністю перевели пасажирські поїзди далекого прямування на новий залізничний шлях в обхід території України.
Залізницю почали будувати на ділянці Журавка – Міллерово у Ростовській і Воронезькій областях у 2014 році. Будівельні роботи завершилися в серпні 2017 року, повідомили "Российские железные дороги". 20 вересня РЖД запустили регулярний рух вантажних поїздів на лінії Журавка – Міллерово.
"Нова залізниця завдовжки 137 км проходить територією Воронезької та Ростовської областей. Дорога є електрифікованою, двоколійною на всій довжині; тут побудовано сім нових залізничних станцій... остаточне введення в експлуатацію та відкриття руху пасажирських поїздів на лінії планують до кінця осені 2017 року", – заявили в РЖД.
Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядженням від 18 вересня 2016 року №1832-р затвердив запропоновані міністерством транспорту РФ зміни в галузі федерального транспорту, зокрема будівництво нової залізничної ділянки Журавка – Міллерово, яке дасть можливість пустити поїзди, що прямують із північних і центральних регіонів Росії на південь, в обхід України через Воронезьку та Ростовську області. Соколов заявив, що введена в експлуатацію залізниця забезпечить Росії "незалежність від проходження кордону сусідньої України".
Екс-голова "Укрзалізниці" Олександр Завгородній заявив, що залізниця, побудована в РФ в обхід України, не завдасть збитків українській залізниці. За його словами, гілка, про яку йдеться, проходила по кордону між країнами і ніколи з 1991 року не була в експлуатації "Укрзалізниці". Землю разом із майном було передано в оренду РЖД на 49 років.