"Потреби України будуть враховувати". Парламентська асамблея ОБСЄ створила комітет із питань України
"У своєму вступному слові голова ПА ОБСЄ Маргарета Седерфельт (Швеція) [...] оголосила, що раніше того самого дня глави національних делегацій ПА ОБСЄ створили новий комітет для ефективнішої координації підтримки України. Мета нового спеціального комітету, яку одностайно ухвалили на пропозицію української делегації в асамблеї, полягатиме в тому, щоб війна залишалася в центрі діяльності ПА і щоб асамблея повністю враховувала потреби України", – ідеться в повідомленні.
Член української делегації на сесії у Ванкувері, народний депутат від "Слуги народу" Павло Фролов повідомив 1 липня у Facebook, що комітет створили "для консультацій між парламентаріями 57 країн-учасниць із питань допомоги народу України через вторгнення РФ".
Він також зазначив, що українська делегація в ПА ОБСЄ запропонувала ухвалити спеціальну резолюцію із закликом до країн ОБСЄ "підтримати створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців, а також засудити російську державну ідеологію".
"Раді міністрів ОБСЄ рекомендували визнати Росію порушником принципів і зобов'язань ОБСЄ і на цій підставі ігнорувати будь-яку її незгоду (право вето) стосовно рішень щодо України відповідно до Празького документа ОБСЄ 1992 року. Усі наступні рішення керівних органів асамблеї про місця проведення сесій ПА ОБСЄ мають базуватися на забороні країни-господаря видавати візи російській делегації", – написав Фролов.
Резолюцію мають намір занести до Ванкуверської декларації, згідно з якою буде проведено голосування у день закриття щорічної сесії ПА ОБСЄ 4 липня, зазначили у пресслужбі організації.
Контекст:
ОБСЄ заснували 1973 року. В організацію входять 57 країн-учасниць із Європи, Азії та Північної Америки.
Літня сесія ПА ОБСЄ відбувається у Ванкувері із 30 червня до 4 липня 2023 року.