Представник МВФ в Україні заявив, що президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає вимогам Фонду
Для створюваного в Україні антикорупційного суду необхідно набрати незалежних суддів із бездоганною репутацією, зазначив представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. МВФ виділить транш після виконання своїх вимог.
Законопроект президента України Петра Порошенка про антикорупційний суд не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду (МВФ) для одержання чергового траншу. Про це "Громадському" заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
"Що є дійсно визначальним – це необхідність створити незалежний антикорупційний суд, набрати незалежних суддів із бездоганною репутацією, запустити роботу цього суду без затримок. Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів і донорів) – документ у нинішньому його вигляді не забезпечує вищезгаданих результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеціанської комісії", – сказав він.
За словами Люнгмана, "необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців".
Представник МВФ назвав також серед вимог Фонду до України підвищення цін на газ, приватизацію, пенсійну та земельну реформи.
Експерти Фонду прибули в Україну 12 лютого і будуть перебувати в країні до 16 лютого.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.
У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
14 жовтня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що "реалістично" оцінює ймовірність надходження наступного траншу до кінця 2017 року, але 26 жовтня в Нацбанку України повідомили, що чекають його не раніше ніж у першому кварталі 2018 року.
22 грудня Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП повідомили, що вважають законопроект узгодженим із рекомендаціями Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.