Прем'єрка Естонії: Єдина гарантія безпеки для України, яка дійсно працює, – це членство в НАТО
"Вони подали заявку, і НАТО має відповісти на цю заявку. Якщо ми говоримо про надання Україні якихось гарантій безпеки, то єдина гарантія безпеки, яка дійсно працює, – це членство в НАТО. І зі свого боку ми намагаємося переконати союзників, чому таку чітку перспективу після закінчення війни мають надати Україні, щоб ці сигнали були зрозумілими. І, з іншого боку, ми говоримо Україні, що вони також мають зробити у своїй риториці або [діях щодо] переконання, щоб рухатися в цьому напрямку", – сказала вона.
За словами Каллас, українського президента найбільше турбує постачання боєприпасів і зброї, але також питання щодо вступу країни в НАТО і Євросоюз.
Прем'єр-міністерка зазначила, що, за словами української влади, вона не відчуває прямого тиску з боку Заходу щодо укладання миру.
"Але ясно, що їхній успіх на полі бою залежить від того, наскільки союзники [по НАТО] підтримують їх зброєю", – додала вона.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано в Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.