Президенти України та Польщі домовилися обмінятися візитами
Про це йшлося під час телефонної розмови 8 листопада, повідомила пресслужба глави Української держави.
Дуда зателефонував Зеленському та президентам країн Балтії через міграційну кризу на кордоні з Білоруссю.
"Сторони обмінялися думками щодо складної ситуації, яка склалася на польсько-білоруському кордоні. Глава Української держави поінформував про безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні й ті заходи, які здійснюються і вживатимуться для його належного захисту", – ідеться у повідомленні.
Президенти також засудили координацію позицій щодо протидії проєкту "Північний потік – 2". Співрозмовники були одностайні в оцінюванні "Північного потоку – 2" передусім як загрози безпеці та підтвердили непохитну налаштованість на подальшу протидію проєкту.
Також глави держав приділили особливу увагу перспективним проєктам співробітництва в енергетичній сфері, зокрема щодо налагодження альтернативних шляхів постачання газу.
Як повідомляють, президент України порушив питання забезпечення свободи пересування у складних епідемічних умовах. Він висловив переконання, що для громадян України не буде запроваджено додаткових обмежень для в'їзду до Республіки Польща, і порушив питання збільшення квоти дозволів для українських автомобільних перевізників.
Контекст:
Дуда був в Україні із триденним візитом 22 серпня. Він узяв участь в інавгураційному саміті Кримської платформи та зустрівся із Зеленським.
Зеленський відвідував Варшаву у травні – він приїжджав з офіційним візитом із нагоди 230-ї річниці ухвалення конституції Польщі.
Польща визнала український суверенітет першою серед усіх країн світу 2 грудня 1991 року, наступного дня після референдуму, на якому більшість українців підтримала незалежність країни. Того дня незалежність України визнала також Канада.