"За Гончарука ковіду не було". Малюська порівняв два Кабміни, у яких працював
"Тут складно порівнювати. За Гончарука ковіду не було. Відповідно, інший підхід був. У нас були фізичні наради, а зараз більшість нарад онлайн. Відповідно, інший таймінг, інший процес. Процеси зовсім по-іншому побудовані", – відповів він на запитання, як відрізняється модель управління урядом у двох прем'єр-міністрів.
Водночас, за його словами, "за ступенем формальності" під час спілкування з міністрами прем'єри поводяться "приблизно однаково".
Журналісти звернули увагу на те, що за президентства Володимира Зеленського склад Кабміну вже неодноразово змінювався, і багато українців зараз не знає глав міністерств – "президентська вертикаль фактично нівелювала престиж посади міністра".
Малюська у відповідь підкреслив, що і раніше українці не завжди знали прізвища та обличчя міністрів, але погодився, що сталося "зменшення статусу і пафосу посади міністра".
"Просто раніше міністри представляли політичну силу, яка була в коаліції. І це були, як правило, фігури політичні. Зараз фокус принципово змінився. Це не має бути людина, що спирається на свою силу в парламенті чи деінде. Це має бути людина, яка знає сферу і вміє керувати. Це навіть і президент неодноразово говорив, що зміщується фокус із політика на менеджера-управлінця", – заявив глава Мін'юсту.
Контекст:
4 березня Верховна Рада відправила прем'єр-міністра Олексія Гончарука у відставку. Главою уряду призначили Дениса Шмигаля. Крім того, парламент затвердив кандидатури 13 міністрів за поданням прем'єра, а також міністра оборони і главу МЗС за поданням президента України Володимира Зеленського. Пізніше призначили керівників інших міністерств.
Частина затверджених навесні міністрів уже змінилася, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував восени ще "як мінімум три-чотири кадрові рішення" в Кабміні.