Пристайко припустив відмову від переговорів про повернення Донбасу. Кулеба сказав, що це особиста думка дипломата
За словами ексміністра закордонних справ України Вадима Пристайка, не можна ставити за мету за будь-яку ціну повернути контроль над Донбасом, якщо доведеться відмовитися від руху на Захід. Нинішній глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що у справі припинення окупації не може бути відтермінувань.
Україна може тимчасово відмовитися від просування ідеї відновлення контролю над окупованим Донбасом, якщо це буде загрожувати її європейській інтеграції. Про це в інтерв'ю "Європейській правді", яке опублікували 28 серпня, заявив колишній міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, нещодавно призначений послом у Великобританії.
За його словами, не можна ставити за мету за будь-яку ціну повернути суверенітет України на Донбасі, якщо для цього треба буде відмовитися від руху на Захід.
"А якщо ми на певний час відмовимося від переговорів про відновлення територіальної цілісності, розуміючи обмеженість наших спроможностей, і вирішимо, що повернемося до цього згодом? Ми ж по Криму фактично відмовилися", – зазначив Пристайко.
Дипломат повідомив, що обговорював цю тему із президентом Володимиром Зеленським, і визнав, що вона може викликати широку дискусію в суспільстві, також її можуть сприймати як "зраду".
Приблизно так само поводилася Західна Німеччина після Другої світової війни, вважає ексміністр: "Вони визнали: на цьому етапі ми не можемо об'єднатися, але ми залишаємося нацією, яка потім об'єднається".
Водночас, зазначив Пристайко, має бути розуміння, що відмова від педалювання теми відновлення суверенітету є тимчасовою.
Нинішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в коментарі "Європейській правді" підкреслив, що висловлена ідея є особистою думкою Пристайка, а не його позицією як посла. За його словами, МЗС постійно виступає за деокупацію української території.
"У цій роботі не може бути пауз чи відтермінувань. Наша земля досі окупована, а наші люди досі страждають в окупації. Позиція президента Зеленського і моя як міністра проста – Україна не розкидається своєю землею і людьми", – зазначив Кулеба.
Відразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.