Приватизацію Одеського припортового заводу було зірвано через корупційні схеми – Ситник
Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зазначив, що розпочато розслідування корупційних схем, які стали причиною зриву приватизації Одеського припортового заводу.
Приватизація Одеського припортового заводу (ОПЗ) була зірвана через корупційні схеми на підприємстві. Про це заявив голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час брифінгу, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
З його слів, на ОПЗ "повісили борг, і коли почалося розслідування, з'явилися перші підозрювані, з'явилися й обвинувачення у зриві приватизації".
"Єдина причина зриву приватизації – корупційні схеми, які нарешті хтось почав розслідувати. У чому суть цих схем – детально розписано в нашому звіті, і навіть особам без юридичної освіти досить зрозуміло, що насправді зрив приватизації полягає не в тому, що хтось розслідує ці корупційні схеми, а саме в цих корупційних схемах. Хотів би нагадати про це особам, які на ці кошти організовують мітинги людей на морозі й намагаються звести ці події до спекуляції стосовно зриву приватизації держкомпаній", – зазначив він.
Фонд держмайна планував провести аукціон з продажу акцій Одеського припортового заводу 14 грудня 2016 року. Початкова ціна мала становити 5,16 млрд грн. Проте конкурс у підсумку не відбувся.
30 грудня 2016 року завод оголосив про призупинення виробництва. На підприємстві рішення пояснили надто високою ціною на газ, яка "не співмірна з вартістю продукції підприємства на світовому ринку".
7 лютого 2017 року у Фонді держмайна повідомили, що збори акціонерів Одеського припортового заводу дали попередню згоду на передачу в оренду майна підприємства, а також у комунальну чи державну власність об'єктів, які не задіяні у виробництві, та їх продаж.